Poprzedni temat «» Następny temat
Zwierzyna Łowna
Autor Wiadomość
Świetlistooki
GwiezdnyKlan:
gwiezdni

Księżyce: Więcej niż gwiazd na Srebrnej Skórze
Płeć: Kocur
Wysłany: 2009-12-05, 20:33   Zwierzyna Łowna
   Wygląd: Dość duży choć szczupły, lekko zbudowany kocur o gładkiej sierści. Oczy zadziwiające, niezwykłe, o głęboko orzechowej barwie. Lekko postrzępione prawe ucho i cienka długa blizna ciągnąca się po prawym boku od kręgosłupa, poprzez żebra aż do brzucha. Wyraźne oznaki siwizny widoczne na pyszczku i świadczące o zaawansowanym wieku kota przed śmiercią. Futro miedziano rude poprzecznie prążkowane czarnym pigmentem. Wierzch głowy, grzbiet oraz pyszczek wyraźnie ciemniejsze- czarna pręga wzdłuż kręgosłupa oraz końcówka ogona. Spód ciała nieco jaśniejszy.


ZWIERZYNA LĄDOWA


BADYLARKAJej długość ciała wynosi od 5 do 7,5 cm, ogon jest długości ciała. Masa badylarki to 4 – 10 g. Posiada charakterystyczne zabarwienie – żółtawe do rdzawobrunatnego, brzuch jest jaśniejszy. Uszy ma małe oraz okrągłe.

EXP: 5-10 exp

BAŻANTCharakterystyczny ptak o wyraźnie zaznaczonym dymorfizmie płciowym; samiec jest rdzawobrązowy z ciemnymi prążkami, głowę ma czarną z zielono-granatowym nalotem, policzki czerwone, samica jest brązowa w ciemne plamki. Długość ciała to maksymalnie 62 cm (samice) lub 89 cm (samce), przy czym niemalże połowę zajmuje długi ogon. Widząc zagrożenie częściej uciekają biegnąc, niż odlatując; wydają przy tym charakterystyczny krzyk.

EXP: 20-30 exp


DROZDŚredniej wielkości ptak obdarzony pięknym głosem. Występuje zazwyczaj samotnie i w koronach drzew lub na gałęziach krzewów, nie w pobliżu ziemi. Wierzch ciała brązowy o ciepłym odcieniu, kuper i pokrywy nadogonowe oliwkowe, ogon i wierzch głowy pomarańczowobrązowe. Spód ciała kremowy, z gęstymi brązowymi plamkami.

EXP: 5-15 exp

DZIĘCIOŁPtak wielkości drozda. Kuper, ogon, skrzydła, grzbiet i wierzch głowy czarne. U samca na tylnej części głowy jaskrawoczerwona, poprzeczna pręga, której brak u samicy. Dolna część brzucha i podogonie w kolorze jaskrawoczerwonym. Na szyi dwie białe plamy, podobnie na barkach oraz skrajnych sterówkach. Dziupla wykuta w pniu lub bocznym konarze służy mu za gniazdo.

EXP: 5-15 exp

GOŁĄBUpierzenie mają niebieskawo-szare z niebieskofioletowymi plamami o metalicznym połysku na bokach szyi, na wierzchu ramieniowej części skrzydeł dwa podłużne ciemne pasy. Biały kuper. Skrzydła od spodu białe, z wąskim, ciemnym tylnym brzegiem, co jest dobrze widoczne w locie. Na końcu ogona ciemny pasek. Długość ciała ok. 31-36 cm.

EXP: 10-20 exp

JASKÓŁKANiewielki ptak, długość ciała do 23 cm. Większość czasu spędza w powietrzu. Lata zwinnie, często nisko nad ziemią, robiąc w powietrzu nagłe zwroty i przekręcając się na boki. Prawie nigdy nie siada na ziemi - jedynie w czasie budowy gniazda, po to aby zebrać błoto jako budulec. Wierzch czarny z granatowym połyskiem, spód kremowy, na piersi czarna obwódka. Podgardle i czoło ceglastoczerwone. Mały, czarny dziób. Nogi drobne, czarne. Na spodniej stronie ogona białe plamy. Dziób krótki i ostry, skrzydła długie, wąskie.

EXP: 15-25 exp

JASZCZURKABardzo szybkie i zręczne stworzenia które trudno schwytać. Maksymalna długość ciała dochodzi do 20 cm. Jej masywne ciało pokrywają ściśle do siebie przylegające łuski. Na grzbiecie są one mniejsze i szorstkie, brzuch zaś pokrywają większe i gładkie. Na głowie ma regularnie ułożone tarczki. Jej ogon jest nieco dłuższy od tułowia. W sytuacji zagrożenia zostaje odrzucony jako przynęta dla drapieżnika, odpada od reszty ciała, myląc go.
Jaszczurki są aktywne za dnia, wygrzewają się zazwyczaj na słońcu, na kamieniach lub w trawie.

EXP: 5-20 exp

KACZKASpory ptak o wyraźnie zaznaczonym dymorfizmie płciowym: kaczory mają wyraźnie opalizującą, zieloną głowę, odgraniczoną od reszty ciała białą obrożą, z resztą ciała kremowo-brązowo-czarną, podczas gdy samica ma bardziej stosowane, kremowo-pomarańczowo-brązowe ubarwienie. Samiec ma żółty dziób, a samica pomarańczowy. Zasiedla wszelkiego rodzaju środowiska wodne, ale unika rzek o bystrym nurcie. Gniazdo buduje w trawie, ale często szuka miejsc do budowy na drzewie – jest tam bezpieczniej.

EXP: 10-20 exp

KRETSsak zamieszkujący łąki i pola, żyje pod powierzchnią ziemi. Ciężar walcowatego ciała do 120 g, długość ciała do 17-20 cm. Oczy małe, niewrażliwe na światło, praktycznie ślepe. Uszy, cofnięte na tył czaszki, nie posiadają małżowin zewnętrznych, są natomiast zaopatrzone jedynie w fałd skórny i w specjalne włosy zamykające otwory słuchowe. Sierść czarna, charakteryzująca się wyjątkową gęstością włosów. Silne, łopatowate łapy z mocnymi zagiętymi do tyłu pazurami są przystosowane do kopania podziemnych tuneli. Na ziemi porusza się wolno i niezdarnie.

EXP: 5-10 exp

KRÓLIKDługość ciała 35-50 cm, masa ciała od 1 do 2 kg. Grzbiet ciała ma ubarwienie brązowoszare lub żółtoszare, spód ciała jest biały. Krótki ogon jest od góry czarny, od spodu biały. Niektórzy mogą pomylić z zającem szarakiem, gdyż przypomina go nieco swoim wyglądem. Różni się jednak od niego krótkimi, zaokrąglonymi uszami. Najczęściej spotkać go można na terenach o piaszczystej glebie, unika terenów podmokłych. Czasami można go spotkać na nasypach kolejowych, w lasach sosnowych, na brzegach lasów oraz w parkach miejskich oraz w uprawach rolniczych; na łąkach, w sadach.

EXP: 15-35 exp

KUROPATWADość duży, bo osiąga 29 do 35 cm długości. Szarobrunatne upierzenie na ciele z rdzawymi i czarnymi pręgami, spód i boki ciała szare z falistym rysunkiem, na barkach i skrzydłach niewielkie białe plamy, głowa i kark oliwkowoszare, a policzki - rude. Za okiem naga, pokryta brodawkami skóra. Preferuje zadrzewione lub zakrzewione miedze, gniazduje na ziemi pomiędzy roślinami.

EXP: 15-25 exp


MYSZNiewielki ssak z rodziny myszowatych o długości ciała 8,5 - 13 cm oraz ogona 10 - 13 cm i wadze 22 - 45 g. Charakteryzuje się żółtawobrązowym ubarwieniem z białym brzuchem, na szyi jest jaśniejsza, posiada ochrową obrożę. Posiada duże oczy i uszy. Aktywna jest o zmierzchu i w nocy, jest zwierzęciem prowadzącym samotny tryb życia.

EXP: 5-10 exp

ORZESZNICANiewielki, rudy gryzoń z rodziny popielicowatych, mieszkający w lasach. Żywi się orzechami, jagodami i żołędziami. Długość ciała 6 - 9 cm, długość ogona 5 - 8 cm, masa ciała 9 - 23 g. Grzbiet ma brązowo-szary ubarwienie rude, spód ciała jest kremowy. Przejście między tymi barwami jest stopniowe. Występuje głównie w lasach i większych zadrzewieniach, szczególnie preferuje zarośla leszczynowe. W lasach przebywa najczęściej w warstwie podszytu.

EXP: 5-10 exp

PADALECPadalec jest beznogą jaszczurką, pozbawioną kończyn, nawet w formie szczątkowej. Jego walcowate ciało pokrywają drobne, ściśle do siebie przylegające, okrągłe łuski. Głowa tego gada, jest jedną z części ciała, która odróżnia go od węży. Jest mała i nie oddzielona od tułowia. Padalec posiada również powieki, których węże nie mają. Kolejną jego typową cechą jest zaokrąglony pysk. Ogon jest tępo zakończony i słabo wyodrębniony od reszty ciała. Podobnie jak u innych jaszczurek, w sytuacji zagrożenia zostaje odrzucony.

EXP: 5-15 exp

POPIELICAJest to duży gryzoń, wielkością zbliżony do szczura. Jeżeli mamy okazję się jej dobrze przyjrzeć, nie ma możliwości pomyłki z żadnym innym zwierzęciem. Futerko na grzbiecie jest koloru szarego (popielatego), na brzuszku jasne (białe lub białoszare). U starych osobników grzbiet może mieć rudawy odcień. Granica między barwą grzbietu i brzucha jest wyraźna. Uszy spore, wyraźnie widoczne (mocno wystające z futerka), z wierzchu szaro pigmentowane, od wewnątrz cieliste. Oczy duże, ciemne. Ogon puszysty, popielaty. Długość ciała 13-18 cm, ogona 12-15 cm.

EXP: 5-15 exp

RUDZIKMały, wędrowny ptak. Krępa, okrągła sylwetka ze stosunkowo dużą głową i cienkim ogonem. Najbardziej charakterystycznym elementem upierzenia jest ruda pierś, gardło i boki głowy. Upierzenie z wierzchu oliwkowo-szare, oddzielone od rudej plamy szerokim popielatym pasem. Długość ciała ok. 14 cm. Najczęściej przebywa na ziemi.

EXP: 5-15 exp

RYJÓWKADługość ciała 4–6 cm, długość ogona 3,2–4,4 cm, masa ciała 3–7 g. Posiada charakterystyczny, wydłużony ryjek z dużymi włosami czuciowymi. Ubarwieniem ciała zbliżona jest do ryjówki aksamitnej. Grzbiet ciała ma brunatno-szary, brzuch żółto-szary. Między tymi barwami brak ostrej granicy – ciemniejsze ubarwienie grzbietu łagodnie przechodzi w jaśniejsze ubarwienie brzucha. Lubi przebywać w wilgotnym terenie. Można ją spotkać także w obrębie siedlisk Dwunogów szczególnie w Porze Nagich Drzew.

EXP: 5-10 exp

RZĘSOREKNiewielki ssak owadożerny z rodziny ryjówkowatych. Zamieszkuje biotopy wilgotne, zarówno na niżu jak w górach. Małżowiny uszne zredukowane, prawie niewidoczne. Mieszka w norach, które wygrzebuje w miękkim gruncie, w bezpośrednim sąsiedztwie wody lub pod korzeniami drzew. Sierść gęsta, ciemna na stronie grzbietowej; wyraźna granica między ciemną sierścią na grzbiecie i jaśniejszą (prawie białą) sierścią na brzuchu. Powierzchnia palców tylnych łap pokryta sztywnym, dłuższym włosem (przystosowanie do pływania). Długość ciała do 96 mm.

EXP: 5-10 exp

SKOWRONEKSzczupły ptak o szaro-ziemistym upierzeniu z ciemniejszym kreskowaniem i jasnym spodem ciała, osiągający około 20 cm. Na głowie ma krótki, ledwo widoczny czubek z piór. Dziób dość krótki, ogon długi, nogi jasnoróżowe. Skowronek dziędzieje, wabi krótkim, płynnym "prrit". Preferuje krajobraz rolniczy - pola uprawne, otwarte łąki, tereny bezleśne, odkryte bagna i pagórki.

EXP: 10-20 exp

SZCZURGryzoń z rodziny myszowatych. Chętnie przebywa w okolicy wody, dobrze pływa. Jest wszystkożerny, z dużym udziałem pokarmu zwierzęcego. Aktywny całą dobę, najbardziej w nocy. Długość tułowia i głowy - 19-30 cm. Długość ogona - 13-23 cm. Ciężar 240-550 gramów. Grzbiet brunatnoszary, z żółtawym odcieniem; spód białawy, żółtawy lub szary. Ciało krępe, pysk tępo zakończony, uszy krótkie.

EXP: 10-15 exp

WIEWIÓRKAOsiąga długość ciała 19-23 cm i ogona 15–20 cm. Jest typowym zwierzęciem nadrzewnym. Grzbiet ubarwiony ma na kolor od rudego do ciemnobrązowego, spód ciała jest biały. W zimie wszystkie wiewiórki zmieniają ubarwienie na popielate (szata zimowa). W dziupli ma swoje zapasy, zamieszkuje gniazda ptaków lub buduje je sama. Długi, puszysty ogon odgrywa ważną rolę podczas skoków - stabilizuje kierunek lotu. Jest aktywna w dzień.

EXP: 10-15 exp

WRONAGatunek średniego ptaka z rodziny krukowatych, zasadniczo wędrowny. Grzbiet i brzuch popielate, natomiast górna część piersi, głowa, skrzydła i ogon czarne z metalicznym połyskiem. Dziób czarny, masywny, nieco zakrzywiony. Długość ciała ok. 48-52 cm.

EXP: 15-25 exp

WRÓBELNiewielki, krępy ptak o stosunkowo dużej głowie i mocnym dziobie. Wierzch ciała samca brązowy z ciemniejszymi paskami, spód szary. Samice o szarobrązowym upierzeniu, na grzbiecie paskowanym, bez wyraźnych cech charakterystycznych. Młode podobne do samic. Długość ciała ok. 14-15 cm. Występuje w pobliżu siedzib ludzkich.

EXP: 5-15 exp

ZAJĄCMa długość od 40 do 75 cm, wysokość ok. 30 cm. Uszy są dłuższe od głowy. Łapy wąskie i twarde, przystosowane do biegania po twardym terenie. Nogi tylne są znacznie dłuższe od przednich. Jego futro ma szarobrązowy kolor – upodabniający go do podłoża – ubarwienie ochronne. W zimie futro staje się jaśniejsze i bardziej gęste niż w lecie. Występuje głównie na otwartych terenach upraw rolniczych i łąk, w zagajnikach śródpolnych. W dużych lasach występuje rzadko. Nie lubi terenów bagiennych i podmokłych.

EXP: 25-50 exp

ZASKRONIECGatunek niejadowitego węża. Samica jest większa od samca i osiąga średnio długość od 85 do 120 cm, a samiec od 70 do 100 cm. Żywią się żabami, traszkami, rybami lub drobnymi gryzoniami, które połykają bez uprzedniego uśmiercania. Atakują jedynie poruszające się zwierzęta. Zaatakowany zaskroniec broni się, często udając martwego, wypuszcza przy tym nieprzyjemnie pachnącą ciecz, która dodatkowo ma zniechęcić potencjalnego drapieżnika.

EXP: 15-25 exp

ŻABAŻaby mają sylwetkę charakterystyczną dla wszystkich płazów bezogonowych: ciało krótkie, spłaszczone, pokryte nagą skórą. Palce tylnych nóg spięte błoną pławną. Język wąski, długi, rozwidlony, wyrzucany, lepki. Żyją w wodzie lub w jej pobliżu, w nadrzecznych zaroślach. Spotykane również w lesie, gdy ziemia jest wilgotna, np. po deszczu.

EXP: 5-10 exp
Ostatnio zmieniony przez Topniejący Lód 2020-05-05, 09:40, w całości zmieniany 15 razy  
 
 
Świetlistooki
GwiezdnyKlan:
gwiezdni

Księżyce: Więcej niż gwiazd na Srebrnej Skórze
Płeć: Kocur
Wysłany: 2018-06-01, 00:13   
   Wygląd: Dość duży choć szczupły, lekko zbudowany kocur o gładkiej sierści. Oczy zadziwiające, niezwykłe, o głęboko orzechowej barwie. Lekko postrzępione prawe ucho i cienka długa blizna ciągnąca się po prawym boku od kręgosłupa, poprzez żebra aż do brzucha. Wyraźne oznaki siwizny widoczne na pyszczku i świadczące o zaawansowanym wieku kota przed śmiercią. Futro miedziano rude poprzecznie prążkowane czarnym pigmentem. Wierzch głowy, grzbiet oraz pyszczek wyraźnie ciemniejsze- czarna pręga wzdłuż kręgosłupa oraz końcówka ogona. Spód ciała nieco jaśniejszy.


ZWIERZYNA WODNABRZANARyba typowo rzeczna. Przebywa zazwyczaj w miejscach o twardym, kamienistym lub kamienisto-żwirowym dnie i szybkim nurcie. Ciało długie, niskie i walcowate. Otwór gębowy dolny, wysuwany, zaopatrzony w dwie pary wąsików. oczy skierowane nieco ku górze. Płetwa ogonowa głęboko wcięta. Ostatni promień płetwy grzbietowej jest twardy i gruby, na tylnej krawędzi ząbkowany. Długość ciała ok. 70cm.

EXP: 10-15 exp

CIERNIKNiewielka, bo osiągająca 5 do 8 cm długości ryba; ciało wydłużone, spłaszczone bocznie. Pysk spiczasty, mały otwór gębowy o położeniu końcowym. Grzbiet szarozielony, niebieskozielony lub ciemnoszary, boki srebrzyste i pokryte szeregiem płytek kostnych. Na grzbiecie 3 ostre, twarde kolce (mogą być też dwa do pięciu), płetwy brzuszne również przekształcone w ciernie.

EXP: 5 exp

JAZGARZPrzebywa w głębszych partiach wody w pobliżu dna, w mniejszych lub większych stadach, często w towarzystwie narybku okonia, sandacza, oraz karpiowatych. Osiąga przeciętnie 15–20 cm długości (maksymalnie 25 cm). Ciało lekko wygrzbiecone, barwy zielonkawej, usiane licznymi ciemnobrązowymi plamkami, linia boczna wyraźna. Całe ciało, z wyjątkiem głowy, pokrywają mocno osadzone w skórze drobne, szorstkie łuski. Pysk jest mały i tępy, zakończony niewielką paszczą, uzbrojoną w liczne, drobne ząbki. Pokrywa skrzelowa jest zakończona ostrym kolcem.

EXP: 5 exp

KARAŚSłodkowodna ryba, występująca w jeziorach i rzekach. Średniej wielkości, o walcowatym, lekko spłaszczonym ciele. Ubarwienie - grzbiet stalowo-granatowy, boki srebrzyste, długość ciała przeciętnie 15–35 cm.

EXP: 5-10 exp

KARPOsiąga około 1m długości. Ciało wydłużone, wrzecionowate, prawie okrągłe w przekroju poprzecznym. Otwór gębowy dolny, mięsisty, zaopatrzony w 2 pary wąsików. Łuski cykloidalne, duże, mocno osadzone w skórze. Płetwa grzbietowa bardzo długa.
Grzbiet ciemny, zielonkawobrązowy lub szarozielony, boki jaśniejsze, ciemnooliwkowe ze złotym połyskiem, brzuch żółtawo-lub kremowobiały. Płetwy nieparzyste szarawo-niebieskie, parzyste czerwonawe.

EXP: 15-25 exp

LESZCZLeszcz osiąga do 6 kg masy ciała i do 80 cm długości. Ciało silnie wygrzbiecone oraz bocznie spłaszczone, pokryte dużymi, łatwo usuwalnymi łuskami. Otwór gębowy dolny, tworzy charakterystyczny, wysuwalny ryjek. Wzdłuż linii bocznej powyżej 50 łusek. W płetwie odbytowej powyżej 23 promieni, w płetwie grzbietowej 9-10 miękkich promieni. Grzbiet leszcza jest ciemny, z zielonkawym odcieniem, brzuch białawy, płetwy szaroniebieskie, jego boki zaś u młodych osobników srebrzyste, z wiekiem często uzyskują złotawy połysk.

EXP: 10-15 exp

LINOsiąga długość 30-40 cm i masę ciała 1-2 kg. Ciało lina jest krępe, wygrzbiecone, okrągłe w poprzecznym przekroju, pokryte drobnymi łuskami, głęboko osadzonymi w pokrytej śluzem skórze. Płetwy charakterystycznie zaokrąglone. Oczy stosunkowo małe, okrągłe. Otwór gębowy poziomy, w jego kącikach po jednym krótkim i miękkim wąsiku.

EXP: 5-10 exp

OKOŃOsiąga 30–50 cm długości i 1–2 kg masy ciała. Ciało wysokie, bocznie spłaszczone. Grzbiet ciemnozielony, boki jasnozielone. Na grzbiecie i bokach 5–9 poprzecznych, ciemnych smug, brzuch biały lub żółtawy. Ubarwienie zmienne w zależności od miejsca przebywania, osobniki żyjące w płytkich prześwietlonych wodach są bardziej jaskrawo ubarwione od tych żyjących w ciemnych, głębokich wodach.

EXP: 5-15 exp

PISKORZDługość do 30 cm. Podłużne, walcowate ciało, lekko bocznie spłaszczone w tylnej części. Wokół otworu gębowego 10 wąsików (4 na górnej szczęce, 2 w kącikach ust i 4 krótkie na dolnej szczęce). Łuski niewielkie. Płetwy piersiowe u samców nieco dłuższe niż u samic. Płetwa ogonowa zaokrąglona. Potrafi oddychać powietrzem atmosferycznym przy pomocy jelita. Wyjęty z wody wydaje charakterystyczny gwizd, powstający podczas wypuszczania powietrza.

EXP: 5 exp

PŁOTKAŻyją w stadach, żerują gromadnie. Ryby płochliwe i bardzo ostrożne. Osiągają: 30–40 cm długości, 0,5–2 kg masy ciała. Ciało krótkie, wysoko wygrzbiecone, bocznie ścieśnione, w wodach ubogich w pokarm bardziej wysmukłe. Grzbiet ciemnobrązowy lub szaroczarny z niebieskawym lub zielonkawym połyskiem, boki jasnosrebrzyste, brzuch biały.

EXP: 5-10 exp

RAKChoć zwykle rak błotny osiąga wielkość 15 cm, zdarzają się osobniki dorastające do 30 cm. Całe ciało pokryte twardym pancerzem, w części grzbietowej pokrytym drobnymi kolcami; różnorodnie ubarwione, od niebieskawej, przez zielonkawą po brązową z jasnym, biało-żółtym spodem. Ma długie, wąskie, stąd inna nazwa - rak długoszczypcowy.

EXP: 10-15 exp

SZCZUPAKDrapieżna ryba. Osiąga długość do 1,5 m i masę do około 10 kg. Ciało ich jest spłaszczone, opływowe. Głowa wydłużona, ze zwężającymi się szczękami i bardzo szerokim spłaszczonym pyskiem. Zęby szczupaka na dolnej szczęce są skierowane do środka i bardzo ostre, szczęka górna jest ich pozbawiona. Ubarwienie zmienne w zależności od warunków środowiska. Młode osobniki są zwykle jasnozielone, brązowawe lub srebrzyste. Starsze osobniki mają ciemnozielony grzbiet, jaśniejsze nakrapiane żółtymi plamami boki i biały brzuch.

EXP: 20-40 exp
_________________
im ciemniejsza noc, tym jaśniejszy dzień
światło ma moc i nie zgasi go cień
światło ma moc, ciemność jej nie ogarnia
choć cienie są zawsze po drugiej stronie światła
Ostatnio zmieniony przez Topniejący Lód 2020-05-05, 09:41, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme Saphic 1.2 created by Sopel & Sklep internetowy | Modified by FokaFort FlorenceBleach OtherWorld

SnM: Naruto PBF

Smocze RPG - Smoki Wolnych Stad

HogwartDreamamaimon

vampire-knight

the-avengers