Poprzedni temat «» Następny temat
Propozycje
Autor Wiadomość
Bogatka
Zmarły
ptaszek straszekKlan:
samotnicy

Księżyce: 29 (VI)
Płeć: kotka
Matka: Jaskółka
Ojciec: who (Amor)
Ciąża: nie
Multikonta: Jasna Kropla (KC) Żurawinowy Nos (KG) Mysia Łapa (KW) | Promienna Łapa (KG)
Interwencja MG: tak
Wysłany: 2020-06-18, 11:08   
   Wygląd: Bogatka o ile kiedy się urodziła to była przeciętna to teraz jest ciut mała. Nie odbiega jakoś strasznie dużo wzrostem, ale jednak. Jej łapy są wiotkie i chude, a z sylwetki jest po prostu szczupła i zgrabna. Ma normalnej długość uszy, które są stożkowate i szpiczaste. Pyszczek ma sliczniutki i malutki, który podkreśloby jest noskiem niczym różowy guziczek. Oczy ma raczej zwyczajne, ani duże, ani małe. Koloru nie zmieniły. Nadal są niebieskie, tylko trochę bardziej intensywne. Jej futro jest jedwabne i dobrze zadbane, krótkiej długości. Jej matka ma wspaniałe geny, które przekazała swoim pociechą. Bogatka jest Seal Lynx Pointem lub inaczej Snow Lynx Pointem. Oznacza to, że jest wspaniałym kotem bengalskim. Jest cała wręcz biała z typowymi rozetami w kolorze szarym, lekko brązowym. Ma też typowe dla pointów cieniowania, na pyszczku, uszach, łapach i ogonie. Jak już o ogonku mowa to jest on lekko długi. Pazurki ma drobne, ale za to ostre jak ciernie. Ma bliznę na grzbiecie.
   Karta Postaci: http://www.artemida.webd....p=385901#385901


Ja osobiście zgadzam się z Zajo. Jakiś wpis do regulaminu by się przydał, bo na prawdę nie wiadomo czego można się spodziewać. Jakieś kilka przykładów też by było w porządku, ale nie od razu cała lista. Mg mają dużo wyobraźni, więc po co się ograniczać.
_________________

» E v e r y o n e' s pushing «
Everyone's fighting
STORMS are approaching

There's n o w h e r e to hide

If I s a y the WRONG thing
OR I wear the wrong outfit
They'll t h r o w me right over the side
  Statystyki - lvl: 2 | S: 5 | Zr: 7 | Sz: 8 | Zm: 6 | HP: 55 | W: 55 | EXP: 45/150
 
Ćmi Zmierzch
Zastępca
głódKlan:
rzeka

Księżyce: 52
Mistrz: Świetlikowa Gwiazda (Świetlikowa Noc)
Płeć: kotka
Matka: Czerwona Gwiazda (Czerwony Mak)
Ojciec: Błyskająca Gwiazda (Błysk)
Partner: DTF
Ciąża: nie
Multikonta: Krucze Serce [*], Lazurowy Deszcz [*]
Interwencja MG: tak
Wysłany: 2020-06-18, 11:34   
   Wygląd: Śliczne stworzenie o krótkim, miękkim futrze. Ćma jest nieduża, drobna, zgrabna i szczupła, czarna od opuszków po czubki uszu. Tylko oczy ma jasne. Wielkie, żółte, blade, jak zwietrzały bursztyn. Pyszczek ma raczej okrągły, uszka i nosek nieduże. Trzeba jej przyznać, wyrosła na prawdziwą piękność.
   Karta Postaci: http://www.artemida.webd....opic.php?t=7158


Yeah, przykłady byłyby fajne. I bardziej fair w stosunku do nowych graczy albo graczy grających postaciami z niskim levelem, niż nic tak naprawdę nie mówiąca rubryczka.
Co do zaufania, okej, fakt, nie trzeba się zgadzać, ale... welp.
Czy są jakiekolwiek mechanizmy, punkty regulaminu, cokolwiek, co by ograniczało mg? Zaufanie jest spoko, ale bezgraniczne zaufanie stwarza pole do nadużyć. Czy administracja ma cokolwiek do powiedzenia? Czy gracz może się idk, odwołać od interwencji? W przypadku akcji mg na polowaniach ograniczają listy drapieżników i kostki. Czy jest jakiekolwiek ograniczenie mg w przypadku „Dowolnych” interwencji?
_________________

curse my restless wandering feet
prone to wander e n d l e s s l y
a l l the love you gave to me
it wasn't enough to keep me

for my soul, he made an offer
and to the xd u s tx again I xf e l l
and oh, that devil's got a hold on me now
- ̗̀xbecause there wasn't any water in the wishing wellx ̖́-
  Statystyki - lvl: 5 | S: 11 | Zr: 16 | Sz: 10 | Zm: 8 | HP: 80 | W: 60 | EXP: 260/400 | MED.EXP: 70/100
 
Kornikowy Konar
Wojownik
Kałuża's brotherKlan:
rzeka

Księżyce: 54(IX)
Mistrz: Czerwony Mak / Cisowa Jagoda
Płeć: kocur
Matka: Czerwony Mak
Ojciec: idk
Multikonta: Wronia Łapa (KC) Czyhak (KG)
Interwencja MG: tak
Wysłany: 2020-06-18, 12:03   
   Wygląd: Wyrósł na wysokiego i masywnego kocura. Zaczął nawet ogarniać swoje przerośnięte gabaryty i chociaż nadal porusza się flejowato i nie raz zdarzy mu się potknąć, czy zaszurać łapami, kiedy zepnie się w sobie, jest w stanie chyżo biegać czy skutecznie się skradać. Zwykle garbi plecy, chowając głowę między szerokimi barkami i łypie spod byka ślepiami, wybarwionymi na jaskrawą - jak u Czerwonego Maku - pomarańcz. Od koniuszka ogona, aż po nos jest czarny jak węgiel. Futerko ma krótkie, zazwyczaj rozczochrane i brudne, bo szkoda mu czasu na takie szczegóły jak jego układanie. Przez całe swoje dzieciństwo nie wymawiał "r" i nadal mu się zdarza zapomnieć o tej niepotrzebnej spółgłosce, zwłaszcza, gdy włączy tryb pospieszny w mówieniu. Na jego przednich kończynach, gdy się dobrze przyjrzeć, widać blade ślady po drucie, w który się kiedyś zaplątał, natomiast na końcu czarnego ogona swoje zęby odcisnął szczupak.
   Karta Postaci: http://www.artemida.webd....ghlight=#284528


Ja jako główne i może jedyne ograniczenie dałabym po prostu wzajemny szacunek :P ale może ujelabym to tak: MG nie może wprowadzać sytuacji i przeciwników, z którymi postać nie ma szans sobie poradzić. Jak to stado psów czy atakująca puma. XD
_________________
Mxaxm xx Cxixx txaxkxx wxixexlxexx dxoxx pxoxwxixexdxzxexnxixa
Nxixexx mxoxżxexsxz xx txexgxoxx xnxixexx dxoxcxexnxixaxć,x txaxk

I rzeczy złe, i rzeczy dobre
Pocieszę Cię - więcej jest tych dobrych
Mam Ci tak wiele do powiedzenia
ll Nie możesz tego nie doceniać ll
Kończą się czasy naszej młodości
Skończyć się musi to, co się nie zmienia
Tak, tak, to co się nie zmienia...
I pytam się
Kto śmie traktować Cię źle?!

ѱ
  Statystyki - lvl: 4 | S: 19 | Zr: 7 | Sz: 6 | Zm: 7 | HP: 75 | W: 55 | EXP: 040/300
 
Czerwona Gwiazda
Przywódca
Be'se'ke'Klan:
rzeka

Księżyce: 139 (XI)
Płeć: nonbinary (zapach kotki)
Matka: Łabędzia Pieśń [*]
Ojciec: Porywisty Nurt [*]
Życia: 3
Multikonta: Pajęcza Noga (KRz), Płonące Niebo (KRz), Pokrzykowa Łapa (KC), Perkoz (KG)
Interwencja MG: tak
Wysłany: 2020-06-20, 16:43   
   Wygląd: Kocica trochę ponad średni wzrost, umięśniona, ale sucha i raczej szczupła, trochę "kanciasta". Ma trójkątną głowę z wystającymi kośćmi policzkowymi i garbatym nosem. Jej oczy są skośne i ogniście pomarańczowe, ogon długi i cienki a pazury u przednich łap zawsze wysunięte. Jej futro jest krótkie, gęste i brudne oraz rozczochrane w kolorze popielatym, szaro-niebieskim. Jest cała pokryta drobnymi bliznami, a z tych większych ma jedną przecinającą jej nos, jedną rozrywającą jej lewe ucho, jedną wielką na grzbiecie po walce z borsukiem i dwie duże na szyi po walce z lisem. Kocica wyraźnie siwieje na pysku oraz innych częściach ciała.
   Karta Postaci: www.artemida.webd.pl/warr...p=122952#122952


Czy my możemy w końcu coś zrobić z tymi ilościami miejsc w miotach na miesiąc i niedostosowaniem podaży do popytu na kocięta?

Bo już praktycznie co miesiąc od jakiegoś czasu mamy sytuacje, że chętni nowi gracze nie mają możliwości załapania się do miotu, bo wszystkie miejsca schodzą w 1-5 dni. I mówienie im za każdym razem, że mogą sobie albo adoptować postać z adopcji albo czekać dwa tygodnie i mieć szansę, że wtedy zdążą, zanim ktoś inny im nie zaiwani miejsc zaczyna być nie na miejscu.

To naszym obowiązkiem jako forum jest zapewnienie nowym graczom możliwości łatwego i szybkiego rozpoczęcia a nie nowych graczy, którzy muszą sie nagimanstykować i naprosić by mieć możliwość gry i to z reguły i tak nie tak, jakby chcieli.

I fajnie by też było skończyć z mentalnością, że nowi gracze, którym zależy by rozpocząć grę np w Klanie ze swoimi znajomymi albo którym zależy na nowej postaci a nie na zaadoptowanej z logicznych powodów "tupią nóżką". Co to jest w ogóle za tekst, przepraszam. Jakbym była osobą chętną do gry na forum i zobaczyła, że ktoś w ten sposób pisze na sb o tym, że chcę grać ze swoimi znajomymi to pierwsze, co bym zrobiła, to wyłączyła forum, bo to mocno nie na miejscu.

Plus pseudo argumenty, że znowu jakiś miot będzie stał, bo nie zejdą w nim miejsca, nie rozumiem w ogóle w jaki sposób to ma być argument? To jak uważanie, że fakt, że w jakimś miocie zostały 1-2 wolne miejsca, bo nie zeszły (i mogą wskoczyć do adopcji albo można uznać, że kocięta zmarły etc czy cokolwiek w tym guście) jest dużo większym problemem od tego że tracimy chętnych do gry potencjalnych graczy. A to NIE JEST większy od tego problem. To W OGÓLE nie jest problem.

I nie w naszej gestii leży decydowanie o tym, kim mają grać ludzie, którzy chcą dołączyć na forum. Fakt, że ktoś chce zagrać ze swoimi znajomymi jest jak najbardziej valid powodem, by nie chcieć iść do jakiegoś Klanu. Wiele nowych graczy, zwłąszcza młodszych, jest niepewnych albo nieśmiałych i źle się czuje jeśli nie ma wokół do gry kogoś, kogo znają lub kojarzą, do pomocy. I wmawianie im, że to nie ma znaczenia jest nie na miejscu. Tak samo nie wszyscy gracze muszą chcieć zaczynać grę adoptowaną postacią, zwłaszcza, że nie zawsze w adopcjach są konta od zera albo konta małych kociąt. To kwestia płynna i zmieniająca się nieustannie i to nie jest wina nowego gracza, że w adopcjach nie ma konta/konta w konkretnym klanie które by go interesowało.

To, że jesteśmy licznym i aktywnym forum nie daje nam prawa to wybierania sobie w nowych graczach, ograniczania im miejsc, dawania im ultimatów bądź próby decyzji za nich gdzie ma się im dobrze grać.
Jak komuś odpowiada adopcja postaci, a nawet adopcja postaci starszej, która ma już jakąś historię - to w porządku. Ale nie każdemu musi i wiele osób nie chce taką postacią grać. Plus wiele kont (np pustych) które trafia do adopcji jest już kilkuksiężycowa, a nie każdy ma chęci wpasowywania się w rodzeństwo (prowadzone przez zupełnie obcych graczy) które już ma między sobą pewne relacje i historię. Dla wielu (zwłaszcza niedoświadczonych/nowych graczy) taka sytuacja może być trudniejsza od zaczęcia gry w miocie.

Wiem, że jednym z argumentów jest coś w stylu, żeby nie przeciążyć Klanów kociętami, ale musimy liczyć się z tym, że wraz z rozrostem forum (które się, no... rozrasta... i to dobrze...) będzie wzrastała liczba odgrywanych postaci a co za tym idzie także liczba odgrywanych kociąt. Większość obecnych Klanów ma na tyle liczne grono dorosłych postaci, że jest w stanie sobie z tym poradzić bez problemu. My w Rzece będziemy mieć teraz cerkę na 11 kociąt a za pasem kolejny miot i ja WCIĄŻ mam więcej wojów którzy mogliby dostać terminatora niż potencjalnych termów. W Cieniu też widzę podobną sytuację.Dlatego jestem za tym, by zwiększyć ilość dostępnych kociąt co rzut. Nie musi być to nawet jakaś olbrzymia zmiana, przecież nikt nie każe rzucać co dwa tygodnie dwoma miotami po 8 kociąt. Ale zwiększenie liczby i wprowadzenie dwóch miotów zamiast jednego co rzut powinno dać chętnym graczom większy wybór i możliwości a nam pozwolić przyjąć nieco więcej nowych graczy.

Piszę o tym tutaj, zwłaszcza dlatego, że ostatnimi czasy rozmawiałam z różnymi graczami i zauważyłam, że nie tylko ja tak uważam i, że może warto byłoby się przyjrzeć tej sprawie.


I, przy okazji, PRZESTAĆ NACISKAĆ na nowych graczy by wzięli inne konta/postaci/poszli do innego Klanu niż chcą. Nie ma nic złego w propozycjach i przedstawieniu graczom innych możliwości niż tylko nowy miot, ale to, co sie czasem dzieje na sb, jak pojawia się jakiś chętny, który chcę dołączyć, przypomina jakąś paradę clownów którzy nie potrafią patrzeć dalej niż na czubek swojego wielkiego, czerwonego nosa. Don't.


tldr - to nasz obowiązek by zapewnić nowym graczom dogodną możliwość gry a nie ich by się dostosowywali do nas. Period.
_________________
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Zima składa ofia'y na białe ołta'ze
Do'astając w tym k'aju t'zeźwiejemy z ma'zeń
Kazdy zdązył juz uciec w swoją własna st'onę

Słońce chowa XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
swą paszczę XX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXza cięzką zasłonę

Ciągle jeszcze siedzimy w tym zycia wagonie
Choć juz wielu wysiao na innym pe'onie
Ciągle jeszcze siedzimy w tym zycia wagonie
Wciąz jedziemy p'zed siebie
┍━━━━━━━━━━━┑
TO JESZCZE NIE KONIEC
┕━━━━━━━━━━━┙

Ostatnio zmieniony przez Czerwona Gwiazda 2020-06-20, 17:08, w całości zmieniany 4 razy  
  Statystyki - lvl: 9 | S: 24 | Zr: 19 | Sz: 14 | Zm: 12 | HP: 105 | W: 75 | EXP: 405/900
 
Gęsiopióry
Wojownik
MaciekKlan:
rzeka

Księżyce: 28 (koniec listopada)
Mistrz: Śliwkowa Pestka
Płeć: kocur
Matka: Mysi Krok
Ojciec: Bukowa Kora
Multikonta: Chaotyczna Łapa (KW), Rwetes (S)
Interwencja MG: tak
Wysłany: 2020-06-20, 16:55   
   Wygląd: Z Jaja nie wykluło się nic specjalnie imponującego. Kocurek jest dość niski, w dodatku ma niezbyt eleganckie proporcje: krępe łapy, spore stopy, przykrótki ogon, grubą szyję. Do obłego ciała dokładnie przylega krótkie, białe, połyskliwe futerko. Z okrągłej głowy sterczą trochę za małe uszy, a cały portret dominuje trochę za duży nos. Całą tę figurę, na tyle mdłą, że mogłaby przypominać woskową, ożywiają jedynie oczy - żółtozielone, jasne i pełne blasku.
   Karta Postaci: http://www.artemida.webd....p=404640#404640


jakiś czas temu była o tym dyskusja na SB i wówczas też o tym pisałam - nowy gracz powinien zostać przyjęty z otwartymi ramionami i dostać wszystko, czego potrzebuje, żeby przyjemnie zacząć grę. nie powinien musieć nam udowadniać że mu zależy, czekać tygodniami na okazję, albo być traktowany jak petent w PRLu, który ma się dopasować do systemu, a jak mu się nie podoba to obrywać niemiłymi komentarzami. jeśli ktoś chce grać w Klanie Gromu bo Firestar był z Gromu i lubi Grom, to powinien mieć do tego prawo, nie ma w tym nic głupiego, śmiesznego ani kapryśnego.

imo powinien być zawsze otwarty miot w każdym Klanie, ale jak to raz zasugerowałam na SB to zostało przeżute, więc nawet nie będę za tym argumentować. ale plz dajmy ludziom chociaż dwa Klany do wyboru przez 100% czasu.

w skrócie, zgadzam się z Kot całkowicie
_________________


ludzie tak wiele spraw muszą załatwić
a czas sobie płynie wolno panta rei
do ciebie tylko już nie umiem trafić
k o c h a ć to więcej siebie dać czy mniej


  Statystyki - lvl: 4 | S: 10 | Zr: 8 | Sz: 8 | Zm: 7 | HP: 75 | W: 45 | EXP: 15/300
 
Mysia Łapa.
Gwiezdny
have to goKlan:
grom

Księżyce: 15 [Maj]
Mistrz: Bystrz [*] || Buk-czołg
Płeć: kotka
Matka: Trująca Łapa (NPC)
Ojciec: Darth Wąs (NPC)
Partner: -
Ciąża: nie
Multikonta: frajernia | wichura, sadzowa łapa | bobrzy kieł, barwinek
Wysłany: 2020-06-20, 16:59   
   Wygląd: Koteczka niewielkich rozmiarów o bardzo szczupłej sylwetce. Futro pokrywające jej drobne ciało ciągle tej samej barwy - pręgowane, bure z fragmentami rudości. Od brody poprzez pierś i cały brzuch sierść jest idealnie biała, tak samo jak skarpetki na łapach i końcówka długiego, biczowatego ogona. Mysz ma nienaturalnie duże uszy, tym samym doskonały słuch. Trochę niżej znajdują się dwa przenikliwe, blado-zielone talary, Mysie ślepia, które drążą nowo poznane koty na wskroś. Jeszcze niżej umiejscowiony jest ciemnoróżowy nos, który jest wiecznie w ruchu. Wyraz Mysiej mordki jest zazwyczaj obojętny, nie okazujący żadnych uczuć, jednak nie raz można dostrzec lekki, najczęściej zuchwały uśmieszek.
   Karta Postaci: http://www.artemida.webd....p=145192#145192


podbijam to, co napisała Czerwia :lgbt: niech ludzie mają w czym wybierać, wiem, że zaczynanie na nowym nieznanym gruncie może być trochę stresujące więc dwa mioty w każdym miesiącu to imo naprawdę dobre rozwiązanie
_________________
I have to go, I have to go, I have to go
And leave you alone

But alway
s know, always know, always know
That I love you so, I love you so

I love you so
  Statystyki - lvl: 2 | S: 5 | Zr: 7 | Sz: 9 | Zm: 5 | HP: 50 | W: 60 | EXP: 15/150
 
Czerwona Gwiazda
Przywódca
Be'se'ke'Klan:
rzeka

Księżyce: 139 (XI)
Płeć: nonbinary (zapach kotki)
Matka: Łabędzia Pieśń [*]
Ojciec: Porywisty Nurt [*]
Życia: 3
Multikonta: Pajęcza Noga (KRz), Płonące Niebo (KRz), Pokrzykowa Łapa (KC), Perkoz (KG)
Interwencja MG: tak
Wysłany: 2020-06-20, 17:18   
   Wygląd: Kocica trochę ponad średni wzrost, umięśniona, ale sucha i raczej szczupła, trochę "kanciasta". Ma trójkątną głowę z wystającymi kośćmi policzkowymi i garbatym nosem. Jej oczy są skośne i ogniście pomarańczowe, ogon długi i cienki a pazury u przednich łap zawsze wysunięte. Jej futro jest krótkie, gęste i brudne oraz rozczochrane w kolorze popielatym, szaro-niebieskim. Jest cała pokryta drobnymi bliznami, a z tych większych ma jedną przecinającą jej nos, jedną rozrywającą jej lewe ucho, jedną wielką na grzbiecie po walce z borsukiem i dwie duże na szyi po walce z lisem. Kocica wyraźnie siwieje na pysku oraz innych częściach ciała.
   Karta Postaci: www.artemida.webd.pl/warr...p=122952#122952


JESZCZE JEDNO.
Jeśli mamy sytuację, w które konta w miocie schodzą w 1-4 dni, to co niby ma stać na przeszkodzie, by bo tych czterech dniach (np 19 dzień miesiąca, 4 dzień miesiąca) wrzucić kolejny miot, jeśli są chętni? Z wiekiem nie powinno być żadnego problemu bo mioty fabularne często rodzą się w losowych dniach miesiąca a nie tylko 15 albo 1. Jeśli miot zostałby wprowadzony 19 dnia miesiąca to spokojnie można uznać, że jest w dokładnie takim samym wieku, co ten wrzucony 15.
Jeśli pojawiają się chętni, to serio nie rozumiem, co stoi na przeszkodzie przed rzuceniem dodatkowego miotu, nawet takiego tylko na 4-5 miejsc, poza czystym uporem by tego nie robić.


edit - i tekst, że trzy osoby jeszcze nie napisały KP i miejsca mogą wpaść do puli to kiepska wymówka.
_________________
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Zima składa ofia'y na białe ołta'ze
Do'astając w tym k'aju t'zeźwiejemy z ma'zeń
Kazdy zdązył juz uciec w swoją własna st'onę

Słońce chowa XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
swą paszczę XX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXza cięzką zasłonę

Ciągle jeszcze siedzimy w tym zycia wagonie
Choć juz wielu wysiao na innym pe'onie
Ciągle jeszcze siedzimy w tym zycia wagonie
Wciąz jedziemy p'zed siebie
┍━━━━━━━━━━━┑
TO JESZCZE NIE KONIEC
┕━━━━━━━━━━━┙

Ostatnio zmieniony przez Czerwona Gwiazda 2020-06-20, 17:25, w całości zmieniany 1 raz  
  Statystyki - lvl: 9 | S: 24 | Zr: 19 | Sz: 14 | Zm: 12 | HP: 105 | W: 75 | EXP: 405/900
 
Promienna Łapa
Gwiezdny
promieniująco smutnyKlan:
cien

Księżyce: 27 gdy zegar stanął
Mistrz: Pszczeli Jad > Płonący Las > Mknąca Zawierucha
Płeć: nonbinary (zapach kocura)
Matka: Modliszkowy Zagainik
Ojciec: Świergot
Partner: problemy i deszcz
Multikonta: Jasna Kropla (KC) Żurawinowy Nos (KG) Mysia Łapa (KW) Bogatka (S)
Interwencja MG: nie
Wysłany: 2020-06-20, 17:23   
   Wygląd: Nie dba o siebie. Jego futro to była katastrofa. No w miarę. Nadal jest długie i na ogół nie takie złe, gdyby nie to, że nie jest tak jakoś puchate. Jego włosie opada na dół bez kompletnego szału. Tak smutne jak jego wnętrze. Oczy nadal niby tak kolorowe jak wcześniej, bo żółte i błękitne, ale bez blasku. Małym dzieciom nadal będą zapierać dech w piersiach, bo O MATKO DWA KOLORY, ale na ogół smutne takie te ślepia. Bez siły. Gdy ktoś ma okazję widzieć ich białka to z łatwością zauważy lekką czerwień. Jak duży był tak i jest. Kwadratowy i chudy. Czy to to się komuś spodoba? No nie za bardzo. Jego barki i ogólnie wszystko jest takie kościste i ostre. Uwaga nie pokłóć się. Ale w miarę maskuje to futerko na szczęście. Łapy ma spore i bardzo takie miziu miziu. Przy opuszkach ma gęste kłębki futerka, które czasem potrafią irytować, ale lubi to. Jego ogon jak miotłą był tak jest. Długi i strasznie puchaty. Kocięta mogą się w nim chować do woli, tylko właściciel dostanie zawału. (kp)
   Karta Postaci: http://www.artemida.webd....p=377502#377502


Absolutnie zgadzam się z tym co mówi wyżej Czerw i tutaj. Co do tego, żeby zawsze były mioty we wszystkich Klanach co proponuje Gyshka... no nie za bardzo. To już wydaje mi się przesadą.
_________________

Late into the night I hear i.t storming
And into the rain is
what I pray and I'm hoping
Now I feel the pressure of the city
Oh, h.o.w it eats me whole

  Statystyki - lvl: 3 | S: 12 | Zr: 6 | Sz: 8 | Zm: 6 | HP: 60 | W: 60 | EXP: 035/200
 
Mglista Łapa
Terminator
kreacjaKlan:
rzeka

Księżyce: sześć (czerwiec)
Mistrz: Ćmi Zmierzch
Płeć: kotka
Matka: Świetlikowy Zagajnik
Ojciec: Wietrzny Wąs
Ciąża: nie
Multikonta: szałwiowy dym, jeleni ryk, wieczorna łapa, psi pomruk (gk); karasiowy kieł, goździk, nocna łapa (nkt); zaćmiony księżyc (npc)
Interwencja MG: tak
Wysłany: 2020-06-20, 17:32   
   Wygląd: Drobniutka niebieska dymna szylkretka. Mała kluseczka, której ciało zdobi puchate, długie futro. Na jej brodzie, szyi i piersi rozlewa się biel. Nieco krótki pysk zdobi różowy nos z dwoma ciemnymi plamami i duże, jeszcze niewybarwione, niebieskie ślepia.
   Karta Postaci: http://www.artemida.webd....p=415766#415766


👏👏👏
Całkowicie podbijam zarówno Gyżkę, jak i Czerwię w tej kwestii - dziewczyny wszystko podsumowały i nie pozostaje mi nic, jak po prostu się zgodzić. May stałych graczy na forum, ale nie zwalnia to nas z obowiązku pomagania nowym w łatwym starcie na forum. A czekanie szmat czasu, by łaskawie dostać się do miotu, jeszcze bez żadnego wyboru, łatwym startem nie jest.
I totalnie podbijam Czerwię w drugiej kwestii - jeśli miot schodzi w te trzy dni, jak ostatni z Gromu, to chyba wręcz powinien pojawić się kolejny. Bo już kolejny raz jesteśmy w sytuacji, gdzie nowy zniechęca się, ponieważ mówi mu się, że musi czekać te 10 dni na adopcje, lub ewentualnie może trzymać kciuki za to, by chętni do miotu nie napisali KP. To chyba nie jest dobra dla forum postawa :x Już pomijając sytuację z Rzeką i prośbami nowych o dodatkowe miejsca, by mogli dołączyć do swoich znajomych - w rezultacie straciliśmy znowu potencjalnych graczy.
_________________

★★★
we all pretend to be the heroes on the good side

some things are black
some things are white
you shouldn’t look through colored lenses
you’re the good guy
he’s the bad guy
your boring world is in black and white


but what if we’re the villains on the other?
  Statystyki - lvl: 1 | S: 5 | Zr: 7 | Sz: 5 | Zm: 3 | HP: 65 | W: 35 | EXP: 70/100
 
Kuni Syk
Wojownik
chłódKlan:
grom

Księżyce: 33 (XI)
Mistrz: Króliczy Sus
Płeć: kocur
Matka: Cebulowa Skórka
Ojciec: Źdźblasty Chwast
Multikonta: Barania Łapa (KC), Promyczek (KG)
Interwencja MG: tak
Wysłany: 2020-06-20, 17:37   
   Wygląd: Bury ogromy kocur z białymi znaczeniami i charakterystyczną plamę nad nosem.
   Karta Postaci: http://www.artemida.webd....p=374302#374302


Zgadzam się z Czerwią. proponuję aby zawsze były dwa mioty w różnych klanach. Wtedy gdyby nawet zszedł szybko pierwszy to byłby jeszcze drugi na tą chwilę dopóki nie pojawiłby się kolejny
_________________

This
ain't a song for the broken hearted
No
silent p r a y e r for the faith departed
I
ain't gonna be just a face in the crowd
You're
gonna hear my voice
When I shout it out loud
IT'S MY LIFE

  Statystyki - lvl: 4 | S: 12 | Zr: 9 | Sz: 8 | Zm: 10 | HP: 60 | W: 70 | EXP: 20/300 | MED.EXP: 0/100
 
Świetlikowy Zagajnik
Zaginiony
świetlica


Klan:
rzeka

Księżyce: 38 (wrzesień)
Mistrz: Ćmi Zmierzch (niewypał), Wiewiórczy Skok
Płeć: kotka
Matka: Kosowa Pieśń
Ojciec: Głogowy Cień
Partner: Wietrzny Wąs
Ciąża: nie
Multikonta: Barwna Ścieżka i Popielate Niebo (wicher), Sztormowy Pazur (rzeka), Półmrok (samotnik)
Interwencja MG: tak
Wysłany: 2020-06-20, 17:42   
   Wygląd: Średniej wielkości smukła i zgrabna kotka. Stanowi mieszankę obojga rodziców. Po matce dostała w spadku zgrabną sylwetkę oraz przenikliwe, piękne zielone oczy, natomiast po Głogowym Cieniu długie, lśniące czarno-białe futerko. Czerń okrywa większość jej ciała (głównie grzbiet, boki, głowę oraz ogon), ustępując bieli na prawej stronie pyszczka, szyi, piersi oraz na wszystkich czterech łapach. Również wąsy kotki są śnieżnobiałe. Ogon Świetlik jest długi i puszysty, a co ważniejsze: czysty, podobnie jak reszta ciała. Do sierści kotki nie ma prawa przylgnąć żaden kłak, liść czy paproch, ponieważ zostanie szybko unicestwiony. Świetlik dba o swój tytuł ślicznotki i czyścioszki.
   Karta Postaci: http://www.artemida.webd....opic.php?t=8870


podpisuję się pod Czerwią obiema rękami i nogami. dla mnie nie do pojęcia jest sytuacja, że ktoś przychodzi na forum i mówi mu się, że ma czekać dwa tygodnie by móc grać, a to jego problem, że nie chce brać postaci z adopcji. każdy szanujący się człowiek trzaśnie w tym momencie drzwiami. rozumiem, że forum jest duże i ma wiele grających ludzi, ale pls, szanujmy jednak nowych.
przeczytawszy dzisiejszą dyskusje z sb dochodzę do wniosku, że niektórzy chyba uważają, że możliwość grania na tym forum to jakaś ŁASKA i trzeba brać to co leży w adopcjach, nie wybrzydzać i najlepiej być jeszcze wdzięcznym, że taka opcja w ogóle istnieje. ale... nie, to tak nie działa i nie tak to powinno wyglądać.

forum jest dla ludzi i powinno się do ludzi dostosować. nie na odwrót. według mnie najwyższa pora przyjąć to do wiadomości.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Świetlikowy Zagajnik 2020-06-20, 18:04, w całości zmieniany 3 razy  
  Statystyki - lvl: 4 | S: 11 | Zr: 17 | Sz: 6 | Zm: 5 | HP: 75 | W: 55 | EXP: 190/300
 
Ubłocona Łapa
Terminator
skorupaKlan:
rzeka

Księżyce: 10 (VIII)
Mistrz: Świetlikowy Zagajnik
Płeć: kocur
Matka: Świetlikowy Zagajnik
Ojciec: Wietrzny Wąs
Multikonta: Owieczka, Borsucze Serce i reszta zgrai.
Interwencja MG: tak
Wysłany: 2020-06-20, 18:03   
   Wygląd: Z małej puchatej kulki wyrósł na średniej wielkości kota o dość przeciętnej sylwetce. Optycznie masy dodaje mu długie i gęste, zwykle zadbane futro w czarnym kolorze, rozjaśnione w niektórych partiach ciała. Na jego łapach oraz pysku można przyuważyć delikatne pręgowanie, które jest także obecne i na grzbiecie, jednakże jest tam praktycznie niewidoczne. Mordkę kocura zdobi para przenikliwych ślepi, przybierających odcień szlachetnej zieleni, które odziedziczył po matce oraz czarny jak smoła nos. Jego uszy zakończone są ciemnymi pędzelkami, zaś ich wnętrze okala jasne, wpadające prawie w biel futerko.
   Karta Postaci: http://www.artemida.webd....p=415783#415783


Podbijam wszystko, co zostało wyżej powiedziane. Naprawdę przykro jest, że już po raz kolejny taka sytuacja ma miejsce i zostaje rozwiązana w tak słaby sposób. Mimo wszystko dbanie o nowych graczy powinno być priorytetem.

Czerwona Gwiazda napisał/a:
Fajnie by też było skończyć z mentalnością, że nowi gracze, którym zależy by rozpocząć grę np w Klanie ze swoimi znajomymi albo którym zależy na nowej postaci a nie na zaadoptowanej z logicznych powodów "tupią nóżką". Co to jest w ogóle za tekst, przepraszam. Jakbym była osobą chętną do gry na forum i zobaczyła, że ktoś w ten sposób pisze na sb o tym, że chcę grać ze swoimi znajomymi to pierwsze, co bym zrobiła, to wyłączyła forum, bo to mocno nie na miejscu.


O zwłaszcza to to. Warto pamiętać o tym, że nie wszyscy czują się dobrze, będąc wrzuconym na głęboką wodę i jeśli mają taką możliwość, to preferują zacząć grę w tym klanie, gdzie są już znajomi, którzy pomogą się wkręcić bardziej w grę. Po prostu jest to dla niektórych bardziej komfortowe. I należy to po prostu uszanować. Jasne, można grzecznie zasugerować pomoc, bo może faktycznie ktoś się przekona do tego, aby stworzyć postać w innym niż docelowo planowanym klanie, ale nie powinno się na nikogo naciskać, bo osoba może się po prostu najzwyczajniej w świecie przestraszyć i zniechęcić całkowicie do forum.
_________________
jestem tu zupełnie sam
choć przed chwilą stałem w tłumie
·
leżę pośród czterech ścian
czuję jakbym w środku topił się
  Statystyki - lvl: 2 | S: 9 | Zr: 10 | Sz: 4 | Zm: 3 | HP: 65 | W: 45 | EXP: 0/150
 
Kornikowy Konar
Wojownik
Kałuża's brotherKlan:
rzeka

Księżyce: 54(IX)
Mistrz: Czerwony Mak / Cisowa Jagoda
Płeć: kocur
Matka: Czerwony Mak
Ojciec: idk
Multikonta: Wronia Łapa (KC) Czyhak (KG)
Interwencja MG: tak
Wysłany: 2020-06-20, 18:05   
   Wygląd: Wyrósł na wysokiego i masywnego kocura. Zaczął nawet ogarniać swoje przerośnięte gabaryty i chociaż nadal porusza się flejowato i nie raz zdarzy mu się potknąć, czy zaszurać łapami, kiedy zepnie się w sobie, jest w stanie chyżo biegać czy skutecznie się skradać. Zwykle garbi plecy, chowając głowę między szerokimi barkami i łypie spod byka ślepiami, wybarwionymi na jaskrawą - jak u Czerwonego Maku - pomarańcz. Od koniuszka ogona, aż po nos jest czarny jak węgiel. Futerko ma krótkie, zazwyczaj rozczochrane i brudne, bo szkoda mu czasu na takie szczegóły jak jego układanie. Przez całe swoje dzieciństwo nie wymawiał "r" i nadal mu się zdarza zapomnieć o tej niepotrzebnej spółgłosce, zwłaszcza, gdy włączy tryb pospieszny w mówieniu. Na jego przednich kończynach, gdy się dobrze przyjrzeć, widać blade ślady po drucie, w który się kiedyś zaplątał, natomiast na końcu czarnego ogona swoje zęby odcisnął szczupak.
   Karta Postaci: http://www.artemida.webd....ghlight=#284528


Jak najbardziej popieram przedmówców, niestety Artemida od długiego czasu ma opinię forum nieprzyjaznego nowym graczom i wiedząc to, powinniśmy postarać się to zmienić. Rozumiem, że trwa polityka wyrównywania liczebności Klanów itp. itd. ale jednak sytuacja, w której nowa osoba ma średnie możliwości rozpoczęcia gry jest niedopuszczalna. Musimy się pogodzić z faktem, że adopcja porzuconego konta jest akurat mało atrakcyjną propozycją dla nowych graczy i mieć stale udostępnione mioty.
_________________
Mxaxm xx Cxixx txaxkxx wxixexlxexx dxoxx pxoxwxixexdxzxexnxixa
Nxixexx mxoxżxexsxz xx txexgxoxx xnxixexx dxoxcxexnxixaxć,x txaxk

I rzeczy złe, i rzeczy dobre
Pocieszę Cię - więcej jest tych dobrych
Mam Ci tak wiele do powiedzenia
ll Nie możesz tego nie doceniać ll
Kończą się czasy naszej młodości
Skończyć się musi to, co się nie zmienia
Tak, tak, to co się nie zmienia...
I pytam się
Kto śmie traktować Cię źle?!

ѱ
  Statystyki - lvl: 4 | S: 19 | Zr: 7 | Sz: 6 | Zm: 7 | HP: 75 | W: 55 | EXP: 040/300
 
Biała Burza
Zaginiony
keep on leash


Klan:
rzeka

Księżyce: 27
Mistrz: Ćmi Zmierzch
Płeć: kotka
Matka: Kwiatowa Przełęcz
Ojciec: Kwitnący Jar
Multikonta: Ośnieżony Szlak [GK]
Interwencja MG: tak
Ostrzeżeń:
 6/4/6
Wysłany: 2020-06-20, 21:04   
   Wygląd: Wysoka; szczupła; dobrze wyćwiczona i umięśniona; pełna wdzięku; długowłosa; czarny-srebrny ticked z bielą; oczy soczyście zielono-żółte; nos różowy; wąskie blizny nad lewym okiem - ślady po pazurach; mniejsza blizna ciągnąca się przez nos aż do wargi.
   Karta Postaci: http://www.artemida.webd....p=397793#397793


Co by nie było to nasz marketing jest bardzo słaby i źle, że jako "usługodawca" nie potrafimy zrozumieć potrzeb "konsumenta" i ich zaspokoić, tylko stajemy przy tym okoniem z tekstem "jak mu zależy to weźmie każdy ochłap".
Nie ma co się więcej rozpisywać, bo Czerw odklepała wszystko od deski do deski i reszta jeszcze ładnie dopowiedziała, więc krótko - podpisuję się pod sprawą.
_________________


  Statystyki - lvl: 4 | S: 17 | Zr: 11 | Sz: 6 | Zm: 5 | HP: 80 | W: 50 | EXP: 190/300 | MED.EXP: 5/100
 
Topniejący Lód
Wojownik
nieprzystępnyKlan:
cien

Księżyce: 46 [XI]
Mistrz: Płomykówkowy Lot
Płeć: kocur
Matka: Kukułcze Jajo
Ojciec: Chrzanowy Korzeń
Multikonta: Wróbelek [s]; Krwawnikowa Łapa [kw]
Interwencja MG: tak
Wysłany: 2020-06-22, 16:04   
   Wygląd: Szczupły, wysoki, niebieski, tygrysio-pręgowany kocur o długim futrze, z białymi znaczeniami i zawsze wypielęgnowaną sierścią. Posiada złote, chłodne oczy, obserwujące wszystko dookoła.
   Karta Postaci: http://www.artemida.webd....p=332427#332427


Jeżeli chodzi o interwencje – przedyskutowałyśmy to i doszłyśmy do wniosku, że rzeczywiście przydałby się jakiś zapis w regulaminie i w poradniku dla początkujących, żeby nie było w tym temacie żadnych wątpliwości. Jeszcze dzisiaj zostanie to dodane, wraz z paroma przykładami, chociaż rzeczywiście nie chcemy psuć całej niespodzianki i związanym z tym dreszczu emocji, więc wciąż pozostajemy przy tym, że akcje w głównej mierze zależą od kreatywności Mistrza Gry. Zostanie również wspomniane o tym, że jednocześnie akcje nie mogą jednoznacznie prowadzić do śmierci, i zawsze powinna być możliwość jej uniknięcia. Co do anulowania zgód... zamieścimy również informację, że w momencie, w którym Mistrz Gry zdąży już wejść do czyjejś sesji – nie ma możliwości jej cofnięcia. W razie czego będziemy to obserwować. Tak jak słusznie zauważono: należy mieć do siebie pod tym względem szacunek i zaufanie.

Z kolei temat miotów – nie możemy pozwolić na to, aby były otwarte cały czas do wszystkich klanów, ale ustaliłyśmy już, że od lipca zamiast jednego, jak to miało zazwyczaj miejsce, będą wrzucane dwa mioty, żeby było więcej miejsca dla nowych graczy. Musimy jednocześnie poinformować, że jeżeli będzie to oznaczało znowu zastój i nagromadzenie kont w adopcjach, będziemy musiały z tego zrezygnować. Oczywiście, rozumiemy, że ktoś może nie chcieć postaci z adopcji, ale nie możemy też doprowadzić do sytuacji, że w adopcjach będzie stale znajdowało się kilkanaście postaci. Konta, które trafiają do adopcji, również mają ważną rolę w wyrównywaniu liczebności w klanach i gdyby adopcje stały nieruszane, na dłuższą metę mogłyby powodować więcej szkód niż korzyści.
_________________
  Statystyki - lvl: 5 | S: 15 | Zr: 15 | Sz: 9 | Zm: 6 | HP: 85 | W: 55 | EXP: 230/400
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme Saphic 1.2 created by Sopel & Sklep internetowy | Modified by FokaFort FlorenceBleach OtherWorld

SnM: Naruto PBF

Smocze RPG - Smoki Wolnych Stad

HogwartDreamamaimon

vampire-knight

the-avengers