Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Czosnek
2018-06-11, 21:20
Bios Klanu Cienia
Autor Wiadomość
Usmolone Futerko
Kot z Miejsca Gdzie Brak Gwiazd
WiedźmaKlan:
cien

Mistrz: Lamparcia Gwiazda
Płeć: kotka
Matka: Laura
Ojciec: Szpon
Ciąża: nie
Wysłany: 2013-08-20, 23:18   Bios Klanu Cienia
   Wygląd: Już nawet nie można niemal sobie przypomnieć, gdy jej różnokolorowe futro było tak niesamowicie zadbane, o zapachu truskawek. Teraz... Teraz jest zdecydowanie dużo bardziej naturalne. Lecz mimo braku wszystkich tych chemikaliów zachowane jest w czystości i jako takiej aksamitności. Zaś barwa... jest ona szylkretem z białym, okrytym dodatkowo starczą siwizną. Białe ma łapki, brzuch, pierś i pyszczek, reszta natomiast jest... można powiedzieć że gdyby nie czarne plamy, byłaby biało-ruda w prążki. Lecz w całość wepchnęły się jeszcze owe czarne plamy, dopełniając całość. Lecz w niektórych miejscach sierści brak. Między innymi na karku, gdzie ma dość dużą bliznę, będącą pamiątką po jej zdradliwej, przybranej córce. Pozostały do opisania tylko oczy. Głębokie, jaskrawe zielone oczy, z lekkim "złotawym" połyskiem.
   Karta Postaci: http://www.artemida.webd....opic.php?t=1808


PRZYWÓDCA

Wężowa Gwiazda
  Wiek: 76
  Wygląd: Przede wszystkim - ten wojownik Klanu Cienia przewyższa większość wojowników nie tylko w swoim klanie, ale także w całym lesie. Należy po prostu do tego gatunku kotów, których gabaryty świadczą o przewyższającej inne atuty sile. Ciało Wężowookiego jest mocno zbudowane, trzymające się na potężnych filarach łap. Pokrywająca go sierść jest krótka, gęsta, zapewniająca ciepło nawet w najsroższe zimy. Do tego jest bura, jak u większości cienistych kotów. Zachowana w ciepłych odcieniach, jak brązy i delikatne rudości, poprzecinana ciemniejszymi pręgami. Jedynym jasnym - beżowo białym akcentem, jest broda wojownika, a także nieznaczny fragment znajdujący się pod nią. Kocur ma duże oczy, o zwykle badawczym, przenikliwym wyrazie, barwy intensywnej żółci.
  Matka: Bezwietrzna Noc
  Ojciec: Tonący Księżyc
  Mistrz: Iskrzący Śnieg

ZASTĘPCA

Szepczący Pył
  Wiek: 63
  Wygląd: Oto spory kocur o futrze w barwach rdzy i beżu, poprzecinanym ciemnymi, nieregularnymi pręgami, mieniącym się dumnie w promieniach słońca. Kolor na jego ciele zachowuje się niczym gradient - grzbiet ma niemalże brunatny, a podbrzusze już jasno beżowe. Jego proporcjonalna, dobrze umięśniona sylwetka jest zwarta i mocna. Jest to duża zasługa (lecz nie wyłącznie) gęstej sierści o długości nieco większej, od przeciętnej. Puchaty ogon nie wyróżnia się czymś wyjątkowo przykuwającym oko. Kocur nie przykłada szczególnej wagi do tego, jak się porusza - kroki stawia swobodnie i trochę niedbale, a czasem lekko chwiejnie, wymachując przy tym fantazyjnie ogonem. Szczególną cechą wyglądu Szepta jest tylko jedno czujne, świdrujące ślepię, mieniące się niczym bursztyn na dnie wartkiego strumyka. Jego momentami piorunujące i dzikie spojrzenie potrafi zmrozić, pomimo wyjątkowo ciepłej barwy tęczówki. Oczy ozdobione są jasnymi obwódkami, a z uszu gęsto sterczą białe, puszyste włoski. Ciekawym zjawiskiem są też Szeptowe wąsy - długie, powykręcane, miejscami lekko wygięte.
  Matka: Kacza Sadzawka
  Ojciec: Fiołkowy Pąk
  Mistrz: Orli Cień

MEDYK
TERMINATOR MEDYKA

Ciernisty Kwiat
  Wiek: 22
  Wygląd: Czas zmienia, tak też było w jej przypadku. Wraz z wiekiem urosła i to dość dużo. Ma teraz długie łapy, tułów, szyję, ogon - wszystko. Rozmiarami bardzo przypomina ojca, choć i tak jest od niego mniejsza. Nadal może się poszczycić zgrabnością i eleganckim krokiem. Wnętrze uszu oraz nos pozostają różowe, a oczy mają te same, intensywne kolory. Prawe jest niebieskie, a lewe zielone. Jej sylwetka jest szczupła, a postawa zawsze wyprostowana.
  Matka: Kukułcza Łapa
  Ojciec: Chrzanowy Korzeń
  Mistrz: Lamparcia Łapa, Czosnkowa Łapa, Gwieździsta Ścieżka

WOJOWNICY

Bagienna Trzcina
  Wiek: 43
  Wygląd: W wieku terminatorskim nastąpiły największe zmiany w jej wyglądzie. Nie jest już małą, nieproporcjonalną kulką. Jej łapy wyglądają na długie i chude, jednak nie jest wyższa niż przeciętna kotka i prawdopodobnie na wysokość już nie urośnie. Nie jest ani zbyt masywna, ani wątła - budowę ciała ma bardzo pospolitą. Sierść na całym ciele jest krótka, ale gęsta i miękka. Tym, co wyróżnia ją spośród innych kotów jest jej umaszczenie - szylkret. Większość ciała jest ruda w czarne, nieregularne pasy, jednak większość jej klatki piersiowej jest biała. Jej głowa jest ruda, ale na lewej stronie pyszczka ma dużą, czarną plamę, a sam pyszczek jest biały. Mniejsze czarne znaczenia znajdują się na jej czole, a uszy w całości pokryte są tym kolorem. Jej oczy widoczne są z daleka za sprawa intensywnie żółtej barwy. Ma też charakterystycznie długie wibrysy.
  Matka: Drobny Ptak
  Ojciec: Lamparci Płomień
  Mistrz: Pokruszony Lód


Bezsenna Noc
  Wiek: 52
  Wygląd: Wygląd Snu można by streścić w dwóch zaledwie słowach: klon Piorunopręgiej. Gdyby postawić wojowniczkę, a obok niej jej ostatnie z dzieci, żadna różnica nie zostałaby wyłapana, pomijając oczywiście różnicę we wzroście. Młodziutka zazdrość ma umaszczenie srebrzyste, poprzecinane ciemniejszymi pręgami, na matczyne podobieństwo, i zaczyna być też widać, że jej sylwetka i budowa kształtują się w podobny sposób. Na tle rodzeństwa jest nieco bardziej postawna - wynika to z faktu, że matka natura w przypadku Snu dała dużo w siłę, na szczęście pozbawiając jej ciało toporności. Tak samo jak matka - kotka patrzy na świat chłodno, oczami o barwie intensywnego błękitu. Tego samego, jakim patrzył na wszystkich Arktyczna Gwiazda.
  Matka: Piorunopręga
  Ojciec: Wężowa Gwiazda [Wężowooki]
  Mistrz: Pokruszony Lód


Czosnkowy Kieł
  Wiek: 24
  Wygląd: Długołapa wersja Splątanego Futerka - tak można najłatwiej ją określić. Wręcz można nazwać ją olbrzymią, bo nie dość, że stała się wysoka, to na dodatek masywna, choć tak naprawdę wciąż nie należy do najwyższych kotów. Życie w mieście odcisnęło na niej piętno w postaci mocnych mięśni i pewnej siebie postawy. Futro kotki w większości zwisa w smętnych strąkach, ale dość skutecznie nadaje jej większej objętości, na dodatek wokół szyi imituje lwią grzywę. Z czasem stało się ono długie na całym ciele kotki, co jest uciążliwe w cieplejsze pory. Jej ciało pokrywa kolor brązowy pomieszany z szarym, ale miejscami poprzetykane jest cieplejszymi akcentami. Spody łap czarne, podobnie jak pręgi pokrywające je niemal na calej długości, jak ogon i głowę, gdzie tworzą niemal czarną plamę na samym czubku. Dodatkowo przez grzbiet kotki przechodzi ciemna pręga. Oczy mają kolor lodowato błękitny, a wąsy przy wybielonym pyszczku zawijają się do góry.
  Matka: Splątane Futerko
  Ojciec: Iwan
  Mistrz: Szepczący Pył


Kwitnący Pąk
  Wiek: 43
  Wygląd: Mirabelka jest kotką średniej wielkości, raczej drobną i szczupłą, o gęstym, lśniącym futerku o barwie niebiesko-kremowej, a właściwie szylkretowej, ponieważ całe jej ciało zdobią trójkolorowe znaczenia, spośród których te białe zajmują jej podbrzusze, przednią stronę szyi, koniec ogona oraz skarpetki na łapach. Co ważne, na pyszczku kotka nie posiada żadnych białych plamek; jest on w większości szary, gdzieniegdzie poprzecinany kremowymi łatami. Najbardziej charakterystyczna z nich znajduje się pomiędzy oczami wojowniczki, zachodząc częściowo na czoło. Poza umaszczeniem mordkę kotki zdobią intensywnie złote oczy o pogodnym wyrazie oraz różowo-czarny, łaciaty nos. Rysy mordki przypominają Drobny Ptak, jednak są pozbawione tych grymasów, które często zobaczyć można u matki Kwitnącego Pąku.
  Matka: Drobny Ptak
  Ojciec: Lamparci Płomień
  Mistrz: Żołędziowy Grzbiet


Lamparci Cień
  Wiek: 30
  Wygląd: "Ciężko, by po takich rodzicach jakich posiada Lwiczka miało wyjść chuchro" powiedziała Lwica... i zapeszyła, bo inaczej jak wiotkim się go po prostu nazwać nie da. Już teraz wygląda, jakby urósł za bardzo na długość i wysokość, po drodze zapominając o adekwatnym poszerzeniu barków. Ciemny jak listopadowe popołudnie, pod każdym możliwym względem. Ciemne futro, gęste i gładko przylegające do szczupłego, wręcz chudego ciała. Ciemny nos i ciemne opuszki łap, coby za bardzo nie razić kontrastem. Ciemne, niepokojąco wręcz ciemne oczy w kształcie migdałów i barwie dojrzałych kasztanów - choć póki co po prostu niebieskie - w których czasem można odnaleźć jaśniejsze, wpadające w pomarańcz błyski. Na ciemnych uszach ciemne, krótkie pędzelki, a na grzbiecie... ciemne pręgi. Bo widzicie, chociaż Lampart zdecydowaną większość swojej aparycji zawdzięcza ciemnej gwieździe pod jaką niewątpliwie się urodził, to jednak rodzice również mieli tu coś do powiedzenia. Między innymi... rozmaite, fantazyjne wzory pręg i prążków. Niestety natura ma szemrane poczucie humoru, toteż wymalowała je praktycznie czarno na czarnym. O, bo mogła. Dlatego widać je jedynie okazjonalnie, w intensywnym słońcu - cóż, jedni pod wpływem słonecznych promieni zaczynają świecić, innym pokazują się na mordzie jakieś pręgi... co kraj to obyczaj. Jednakże młody kocurek jest stworzeniem zdecydowanie cieniolubnym, więc dla przeciętnego obserwatora wygląda jak zwykły, czarny jak sam diabeł kot. Mało takich się szlaja po lesie? Nie on pierwszy, nie ostatni, stwierdzą pewnie i mlasną przy tym z niesmakiem wybredni krytycy. Taki los, nie da się dogodzić każdemu.
  Matka: Piorunopręga
  Ojciec: Wężowa Gwiazda [Wężowooki]
  Mistrz: Wężowa Gwiazda [Wężowooki]


Lwi Płomień
  Wiek: 30
  Wygląd: Ciężko, by po takich rodzicach jakich posiada Lwiczka miało wyjść chuchro. No i nie wyszło. Koteczka mimo bycia kocięciem jest całkiem dobrze zbudowana, proporcjonalna, ma silne łapki jest całkiem spora. Może nie należy do największych kociąt jakie widział las, ale ewidentnie jest z grupy tych "obiecujących". Jej futerko jest krótkie, ale bardzo gęste i puchate przez co sprawia wrażenie dłuższego niż jest w rzeczywistości. To wrażenie zapewne zniknie gdy trochę podrośnie i utraci kocięcy puszek. Oczka patrzą na świat z pewnością siebie i determinacją są kształtu nieco migdałowego, w kolorze niebieskim. I mogę wam w tajemnicy zdradzić, że taki kolor jej ślepi już zostanie na całe życie. Intensywny, głęboki błękit, bardziej kojarzący się z niebem niż lodem w przeciwieństwie do arktycznych ślepi jej matki. Puchata sierść ma kolor jasnobrązowy, mieniący się w słońcu wręcz rudością, tak, jak czasem futro jej taty. No i całe jej ciało pokrywają nieco ciemniejsze pręgi, czasem wyraźniejsze a czasem zlewające się trochę z bazowym kolorem futra. Odznacza się nieco beżowo biała plama pod brodą która to natomiast przypomina plamę mającą pod brodą jej ojciec Wężowooki. Nosek Lwiczki jest różowy a na końcach uszu tworzą się niewielkie pędzelki z futra. Sierść na grzbiecie dzielnie stoi w nieładzie, jakby ktoś ją ulizał pod włos, co dodaje jej trochę zadziorności w wyrazie. Ogółem to tworzy uroczy miszmasz różnych członków swojej rodziny.
  Matka: Piorunopręga
  Ojciec: Wężowa Gwiazda [Wężowooki]
  Mistrz: Wężowa Gwiazda [Wężowooki]


Modrzewiowa Kora
  Wiek: 47
  Wygląd: Kotka nie jest niezwykle trudną do pokonania w walce przeciwniczką: ma zbyt małą wagę. Poza tym jest chuda i wysoka, zdecydowanie najwyższa z rodzeństwa, a mięśni w łapach ni widu ni słychu. Ot! pierwsza lepsza ciamajda, która łap używa tylko do chodzenia, wspinania się i uciekania. Niegdyś przeszkadzający, czarny ogon został doceniony przez właścicielkę, która zgrabnie wymachuje nim w zadowoleniu. Średniej wielkości uszy wychwytują pełne politowania westchnienia, a duże, złote oczy wypatrują możliwych dróg ucieczki. Od czasu do czasu jeży się jej czarne, gęste, aksamitne futerko, by powiadomić innych o jej złości.
  Matka: Mchowa Skórka
  Ojciec: Ropuszy Skok
  Mistrz: Wężowa Gwiazda [Wężowooki]


Nietoperze Skrzydło
  Wiek: 16
  Wygląd: Jego ciało jest harmonijne, jak najbardziej proporcjonalne ze sobą i dobrze zbudowane. Kocur jest dobrze odżywiony, a wyćwiczone mięśnie, które wyrobił sobie na treningu, patrolach i polowaniach, rysują się pod skórą dość wyraźnie i nie da się tego nie zauważyć. Ma masywne, krótkie łapy, gruby kark i szerokie barki, przez co wygląda na trochę większego niż swoi rówieśnicy. Zalicza się do tych kotów o średnim wzroście, nie powala wyższością, jest nie za niski, nie za wysoki, ot, w sam raz, choć przez jego masę mogłoby się wydawać, że jest większy i potężniejszy. Rysy pyska są ostre, niezbyt miłe dla oka, ale bez przesady, da się na niego patrzeć, można wręcz powiedzieć, że jest na swój sposób przystojny. Jego sierść stała się gładka i lśniąca, jest krótka, a jej kolor idealnie smolisty, równający się z kolorem nocnego nieba. Jest może trochę zwichrzona i odrobinę zaniedbana w niektórych miejscach, ale staranne czyszczenie pomaga ją ogarnąć i doprowadzić do ładu, choć wampirek i tak ciągle jest w ruchu, więc takie zabiegi nie zdają się na wiele, skoro zaraz wychodzi na polowania, bądź treningi, które niezbyt dobrze służą jego okrywie. Wszechobecną czerń rozjaśniają tylko dwa punkty, będące umiejscowione na mordce, a są to dwa ślepia, których kolor waha się między pomarańczą, bursztynem, a czerwienią, błyszczący zależnie od światła na różne odcienie, choć och oficjalny kolor jest po prostu jaskrawo-pomarańczowy. Prawe oko jest przymknięte, a na szyi znajduje się cieniutkie, prawie nie widoczne pod sierścią zadrapanie. Podobne jest też na jego prawej przedniej łapie, tuż nad zgięciem nadgarstka znajduje się świeża blizna, która stała się pamiątką po samotnym pojedynku z trzema szczurami, poza tym posiada jeszcze ślady po kruczych pazurach na czubku głowy, ale są one tak słabo widoczne, że można powiedzieć, iż ich nie ma. Do jego wyglądu można dodać jeszcze szare wnętrze dość sporych uszu, popielate poduszki łap wyposażonych w śmiercionośne pazury zdolne poważnie uszkodzić, jeżeli znajdzie się taka konkretna potrzeba, mocny grzbiet, krótkie, sterczące wąsy, a także wyjątkowe, przerośnięte i śnieżnobiałe kły, które okazały się być dość pokaźne, wystające z górnej szczęki. Coraz bardziej upodabnia się do wampira, nieprawdaż? Tylko czekać, aż wyrosną mu błoniaste skrzydła, zdolne go unieść, i którymi będzie mógł polecieć hen daleko ha! Krok jego jest sprężysty i energiczny, a do tego dumny, nie da się doszukać w nim potknięć czy innych niedogodności. Ogonem macha sobie wtedy na boki jak chce, lub unosi go wysoko w stronę nieba. Cechuje go chód zwany inochodem. Najpierw dwie lewe łapy do przodu, następnie dwie prawe, i tak na przemian.
  Matka: Traszkowy Grzbiet
  Ojciec: Ostry Cierń
  Mistrz: Szepczący Pył


Pokruszony Lód
  Wiek: 58
  Wygląd: Jeśli nie psychicznie, to przynajmniej fizycznie osiągnął pełną dojrzałość. Okazało się, że ostatecznie nie został ani olbrzymem, ani przykurczem - plasuje się około górnej granicy średniego wzrostu. Wyróżnia go jednak sposób stawiania kroków, albowiem porusza się płynnie i z nonszalancją, jak gdyby nie wierzył, że kiedykolwiek mógłby się o coś potknąć. Jego futro, gładkie i krótkie, w przeważającej części jest szare, chociaż na nasadzie różowego nosa oraz stopach królują białe szykowne akcenty. Okruszkowe skarpetki są równo naciągnięte na każdą łapę, nie sięgają jednak zbyt wysoko. Po swojej matce odziedziczył dość podłużne a przez to wąskie oczy, ale już ich bladoturkusowy odcień oraz przenikliwy charakter to z pewnością zasługa ojcowskich genów. Na całkiem przystojnym pyszczku o ostrych rysach przez większość czasu dominuje chłód, rzadziej natomiast śle w świat swoje firmowe, złośliwe uśmieszki..
  Matka: Bezimienna
  Ojciec: Mętnooki
  Mistrz: Wężowa Gwiazda [Wężowooki]


Poranny Szron
  Wiek: 28
  Wygląd: Nie wiadomo kiedy, nie wiadomo jak ze szczupłego młodzieńca o miękkim futrze Szron przemienił się w podłużnego, prawieże przebitego własnymi żebrami upiora. Wypalającą oczy biel przysłania srebrzysta smuga mknąca przez cały wierzch ogona i grzbiet aż po czoło kanciastego pyska, gdzie rozbija się na dwie plamy. Pod nimi zobaczymy element wyglądu kocura prawdopodobnie jeszcze bardziej przerażający niż sama sylwetka: ślepia. Ostre, błękitne zwierciadła duszy z czasem stały się zbyt podobne do swojego pierwowzoru, oczu Pokruszonego Lodu. W odróżnieniu od nich jednak jarzą się iskrami bezsilnej wściekłości zmieszanej z lodowatym egoizmem niźli prawdziwej pogardy czy obłąkania. Warto również wspomnieć o przyczynie tego całego obrazka: na prawym policzku (od strony patrzącego) widnieją cztery pasma nagiej skóry, stanowiące pamiątkę po ojcowskim ciosie. Odbiła się ona na kocurze tak bardzo, że raz na jakiś czas w geście tiku dotyka on językiem szramę najbliżej warg. Częściej w emocjach Lodotrzciny przeważa duma wraz z chłodem, co przejawia się w jego sposobie poruszania się: płynny, miękki chód unosi chude ciało w dal, co tylko potęguje wrażenie, że to, co przemknęło nam przed oczami, było tak naprawdę jakąś zjawą, a nie kotem z krwi i kości.
  Matka: Bagienna Trzcina
  Ojciec: Pokruszony Lód
  Mistrz: Niknący Obłok, Wężowa Gwiazda [Wężowooki]


Śliski Brzeg
  Wiek: 28
  Wygląd: Wydłużyła się. Wyrosła. Nie przypomina już krągłej kulki na krótkich łapkach, a nabrała proporcjonalnej sylwetki młodego kota. Wciąż nie należy do wielkich piękności - dosłownie, bowiem nie tylko nie jest specjalnie ładna, ale też zdecydowanie niewysoka. Ciało ma kompaktowe - korpus krótki, łapy mocne i niedługie, a rysy jej pyszczka z wiekiem wyostrzyły się - chociaż garbaty nos pozostał - przede wszystkim za sprawą wąskiego i podłużnego kształtu oczu.
  Krótkie i gładkie futerko, które pokrywa sylwetkę Ślizgawki, byłoby monotonnie białe, gdyby nie kilka drobnych, czarnych znaczeń - ciemny od nasady, aż po końcówkę ogon, dwie symetryczne plamy pod uszkami. I czarny nos, u szczytu również ozdobiony łatką. Monochromatyczność tych barw łamie ciemnobursztynowy kolor ślepi.
  Matka: Bagienna Trzcina
  Ojciec: Pokruszony Lód
  Mistrz: Wężowa Gwiazda [Wężowooki]


Tygrysiopręgi
  Wiek: 30
  Wygląd: Kilka księżycy spędzonych poza obozem Klanu Cienia nieco wpłynęły na wygląd Tygrysa. Przede wszystkim - urósł, osiągnął już swój finalny wzrost, stając się tym samym jednym z większych kocurów w lesie. Nie jest już również tak samo obły co w momencie wyruszania na wyprawę - wysmuklał odrobinę, choć wciąż ma lekką nadwagę. Nabył również blizny ciągnącej się od brwi aż po oko oraz rozdartego lewego ucha. Wszystko inne natomiast pozostało bez zmian. Futro gładko przylegające do jego ciała jest krótkie, miękkie i lśni. Niezmienione są również wzory na futrze. Pręgi zawijają się w symetryczne spirale po obu bokach. Smuga czerni ciągnie się od noska, aż po koniuszek całkiem długiego, puchatego ogona, ozdobionego obręczami w równych odstępach. Ciemniejsze znaczenia na sierści są liczne i szerokie. Zdecydowanie dominują na reszcie ciemno-burego ciała, które ciemnieje aż do grzbietu - sprawiając, że pasy zanikają. Jedynie mordka wraz z polikami, podbrzusze i łapki naznaczone są nieco jaśniejszym - beżowym odcieniem. Do całego kompletu dochodzą trawiasto-zielone, lekko zaokrąglone oczy oraz małe trójkątne uszka, wyglądające wręcz komicznie na szerokim, obłym łebku.
  Matka: Piorunopręga
  Ojciec: Wężowa Gwiazda [Wężowooki]
  Mistrz: Miodowowąsy


  Wiek: 30
  Wygląd: Ostatecznie Wilk okazał się dość typowym przedstawicielem swojej rodziny - jest duży. Jego rodzice są największymi kotami w lesie, jego rodzeństwo jest duże i on nie odstaje od tego schematu. Wilk jest wysokim, dość postawnym choć smukłym kocurem o srebrzystej sierści. Jego krótkie futro przecinają liczne, nieregularne ciemne pręgi. Przez wiele księżyców jego wyróżnikiem było bardzo zmierzwione futro, pełne gałganów i rzeczy, które zdecydowanie nie powinny się tam znajdować. W końcu jednak, po wielu, wielu księżycach, posłuchał rad babci Owczej i zaczął o nie dbać trochę bardziej. Wciąż sterczy na wszystkie strony, ale chociaż pozbył się kołtunów i ogólnie sprawia wrażenie o wiele czystszego. Prócz wielkości i futra Wilk posiada jeszcze jedną charakterystyczną i bardzo rodzinną cechę - oczy. Mroźne, niebieskie oczy nadawałyby się do straszenia innych, ale Wilk zdecydowanie woli patrzeć nimi w sposób ciepły i przyjazny.
  Matka: Piorunopręga
  Ojciec: Wężowa Gwiazda [Wężowooki]
  Mistrz: Szepczący Pył


Żmijowy Ogon
  Wiek: 47
  Wygląd: Niższa niż typowe koty, nie jest ani za gruba, ani za chuda. Właściwie, nic jej nie wyróżnia pośród tych wszystkich kotów, kotka jak każda inna. Szylkretka, której czarna sierść pokrywająca całe ciało, tu i ówdzie zdobiona jest rudymi plamkami. Choć nic szczególnego w jej wyglądzie nie ma co mogłoby sprawić, że rzucałaby się w oczy, jest zauważalna. Nie jest tylko tłem dla innych, jeśli ktoś potrafi patrzeć na pewno dostrzeże ją w tłumie, może to wina jej dużych, złotych oczu? Albo długiego ogona latającego na boki? Albo tego, że w tłumie się jej nie zobaczy.
  Matka: Mchowa Skórka
  Ojciec: Ropuszy Skok
  Mistrz: Szepczący Pył


Żołędziowy Grzbiet
  Wiek: 47
  Wygląd: Gwiezdni lub natura wyraźnie zapragnęli zrobić z Żołędzia finalistę konkursu na najbardziej pokracznego terminatora w całym lesie. Ani trochę nie zmieniło się jego gładkie, barwione ogniem futerko, ale biedak wystrzelił w górę jak szalony, dorównując z łatwością wojownikom średniego wzrostu, chociaż w przeciwieństwie do nich zupełnie brakuje mu mięśni. W rezultacie cała sylwetka kocurka jest wręcz kanciasta, a na jego biodra czy łopatki można się przypadkowo nadziać. Długie, szczupłe łapy stały się nagle jeszcze dłuższe, choć teraz kocurek ma nad nimi trochę więcej kontroli. Jeśli akurat gdzieś nie leci na złamanie karku, porusza się z wrodzoną niedbałością, stawiając stopy jak popadnie, a głowę trzymając wysoko. Kołysze przy tym długim, choć już względnie proporcjonalnym do reszty ciała biczowatym ogonem. Często porusza szpiczastymi uszami, próbując wyłapać wszystkie bardziej i mniej przydatne informacje, by zaspokoić swą rosnącą z każdym księżycem ciekawość świata. Kształtny, zakończony ciemnoróżowym nosem, odrobinę podłużny pyszczek, często przyozdobiony jest półuśmiechem, a osadzone nad nim bursztynowe oczy Żołędziowej Łapy mienią się w słońcu, zmieniając kolor od jasnego brązu do barwy płynnego złota, lecz jedno jest w nich zawsze takie samo - błysk ciekawości, zazwyczaj zwiastujący kłopoty.
  Matka: Mchowa Skórka
  Ojciec: Ropuszy Skok
  Mistrz: Wężowa Gwiazda [Wężowooki]


Chrzanowy Korzeń*
  Wiek: 41
  Wygląd: Chrzanowy Korzeń nie należy do jakoś szczególnie reprezentatywnych kocurów. Jest długi, wysoki, wybitnie powyciągany we wszystkie możliwe strony. Ma lekki, niemalże taneczny krok który sprawia że wojownik wygląda tak, jakby płynął. Jego niezbyt silne, choć giętkie ciało pokrywa półdługa sierść, która najdłuższa jest na policzkach, piersi, zadzie i ogonie. Ma ona odcień śnieżnej bieli, która przechodzi w beż na jego głowie, dookoła oczu i na uszach, oraz pokrywa jaśniejszymi i ciemniejszymi obrączkami cały jego ogon, który wygląda jak pióropusz. Kocur ma mordkę wąską, trójkątną i suchą, długie, białe wąsy okalają niewielki nos w kolorze pudrowego różu. Znakiem szczególnym Chrzanowego Korzenia są jego oczy; wąskie, nieco skośne, jedno jest w kolorze oliwkowej zieleni, natomiast drugie - jasnoniebieskie.


Drapiące Gardło
  Wiek: 27
  Wygląd:Na pierwszy rzut oka Drapiące Gardło po pierwsze nie przyciąga niczyjej uwagi na dłużej, a po drugie może nawet wydawać się kotką; zdają się to sugerować delikatne rysy pyska i zawsze zadbane, długie futro białej barwy. Nie należy on też do szczególnie postawnych kocurów – jest raczej niski, szczupły, a jego mięśnie ukrywają się pod miękkim futrem. Porusza się bardzo cicho i z jakąś niewymuszoną gracją, przez co wydaje się być lekki jak piórko. Pysk kocura zazwyczaj nie wyraża wielu emocji i przedstawia obojętność czy powagę, tylko duże, bursztynowe oczy wydają się błyszczeć zależnie od jego nastroju. Różowy nos otaczają białe wibrysy, które często są połamane. Imię wojownika pochodzi od jego charakterystycznego, zachrypniętego głosu, co jest wynikiem chorowania w młodości.


Lamparci Płomień*
  Wiek: 71
  Wygląd: W kocurze widać geny które odziedziczył po swojej matce Różanym Płomieniu, dziadku Lwiej Gwieździe i prababci Lamparciej Gwieździe. Jest masywny i postawny, a wrażenie, które sprawia, potęguje jeszcze jego długie, puszyste futro w ogniście rudym kolorze. Całe jego ciało jest pokryte ciemniejszymi pręgami rozchodzącymi się od grzbietu w stronę brzucha i gardła. Puszysty ogon pokryty jest ciemnymi pierścieniami a jego końcówka jest biała niczym śnieg. Tak jak gardło i palce kocura. Wystarczy krótkie spojrzenie by dojrzeć jego siłę zawartą w umięśnionych łapach i szerokich barach oraz masywnej szczęce. Uszy kocura zakończone są krótkimi frędzelkami dłuższego futra. Jego oczy spoglądają na świat delikatnym błękitem nieba, przez co przypomina prawie kopię swojego dziadka, gdyby nie białe znaczenia na ciele. Jego lewą łapę przeciwna delikatna blizna po walce ze szczurami. Na pewno jest ich więcej, jednak są zakryte puszystym, płomiennym futrem wojownika.


Łaciata Skórka*
  Wiek: 59
  Wygląd: Niezwykle wysoki i szczupły, Łaciata Skóra należy do najwyższych kotów w klanie. Na swoich długich, suchych łapach porusza się nieco niezgrabnie, jak na szczudłach, jednak przejście w bieg od razu pokazuje, że szybkołapy kocur nadrabia brak gracji niezwykłą zręcznością. Krótkie, białe futro pokrywa całe jego ciało poza ogonem, kilkoma łatami na grzbiecie i bokiem nosa, które są czarne. Jego uszy są w połowie czarne - krucze futro rozlewa się jednak po bokach jego głowy aż do kącików oczu. Jasnozielone oczy kocura są najczęściej lekko przymrużone, a pysk rozciągnięty w delikatnym, choć złośliwym uśmiechu.


Ostry Cierń*
  Wiek: 42
  Wygląd: Kocur nie jest zbyt duży, osadzony na krótkich łapach oscyluje w okolicy średniej wzrostu w Klanie Cienia. Ostrego Ciernia pokrywa krótkie przylegające do ciała futro, które barwą przypomina korę drzewa. Jest w głównej mierze ciemnobrązowe ze względu na szerokie pręgi wijące się po jego ciele, a gdzieniegdzie występują jaśniejsze prześwity. Nad jego oczami widnieje ciemnoczekoladowy wzór w kształcie litery „M”. Zaś same tęczówki ma piwne – przy źrenicy bardziej brązowe, a na zewnątrz przechodzące w zielony, a później w niebieski. Lewe ucho kocura zostało delikatnie naderwane na jednym z polowań. Jednak Ostry Cień nie jest cały czekoladowy. Na jego sierści występują białe plamy, które przykryły jego szczękę, gardło oraz brzuch i palce przednich łap. Nie jest tego wiele.


Splątane Futerko*
  Wiek: 52
  Wygląd: Splątane Futerko bynajmniej nie należy do drobnych, filigranowych kotek. Częściowo zawdzięcza to mięśniom i szerokim ramionom, a częściowo - gęstemu, puszystemu futerku, o które... niekoniecznie dba. Stąd własnie jej miano. W czasie parszywej pogody kremowe włosy często zwisają w smutnych strąkach, a gdy wiatr zawieje cieplejszym podmuchem - sterczą chaotycznie na wszystkie strony, jakby kocicę kopnął prąd. Przez to nikt by jej pewnie nie posądził o pokrewieństwo ze swoim dziadkiem, a jednak, fakt pozostaje faktem. Z listy klasycznych piękności skreśla ją również szeroki, masywny pysk i trochę małe, złote oczy, ale za to ma bardzo ładny uśmiech. Jeśli zdecyduje się do ciebie uśmiechnąć.


Świerkowa Igła*
  Wiek: 64
  Wygląd: Na pierwszy rzut oka wydaje się być niezwykle niepozorna: ma dość krótkie, krępe łapy przez co jest prawdopodobnie najniższą wojowniczką w Klanie, jednak nie przeszkadza jej to w niczym. Nieco skośne, wąskie oczy w kolorze jasnej zieleni łypią ze złością na cały świat; nos o ceglastej barwie z ciemniejszą obwódką często jest zmarszczony, a białe, równe zęby ukazane są w niezadowolonym grymasie. Kotka zabarwiona jest niezwykle: baza jej futerka jest w odcieniu piaskowym, miejscami przechodząc w rdzę; wygląda, jakby na jej futerku tańczyły płomienie. Całość poprzecinana jest ciemnymi, grubymi pręgami tworzącymi skomplikowany wzór na jej muskularnym ciele. Jej sierść jest krótka i wiecznie sterczy na wszystkie strony - stąd też jej imię, bowiem od kocięcia przypominała najeżoną świerkową szyszkę.

TERMINATORZY

Cisowa Łapa
  Wiek: 9
  Wygląd: Kotka na pewno zalicza się do najwyższych z rodzeństwa, mimo że straciły już ten nieproporcjonalny wygląd - córce Drobnego Ptaka się mocno podrosło i można ja zaliczyć do największych z jej przedziału wiekowego. Ma długi, puszysty ogon, którym często radośnie pomachuje, chociaż zdarza się jej też robić to w nadmiarze tych negatywnych emocji, które nawet często się w niej pojawiają. Na aksamitnym futerku, któro robi się nieco dłuższe, lecz nadal nie długowłose na ogonie, policzkach i szyi, można by zauważyć morze czarne, gdyby nie rude plamy, które pojawiają się najbardziej intensywnie przy oczach, na barku i tylnych kończynach. Prawie nie widoczne, wraz z wiekiem pojawiły się jedynie lekkie pręgi, których nie widać, a jedynym na to sposobem jest naprawdę dobre światło, więc w istocie rzeczy ani jej matka, ani ona sama nawet nie wie, że je ma, bo wyglądają po prostu czasami, jakby były one cieniem futra, albo w ogóle nie wyglądają. Koteczka o tym trującym imieniu ma również zielone oczy o kolorze limonki, które patrzą zaciekawione na świat i samym swoim wyrazem pytają "a dlaczego tamto jest takie i takie...?". Nosek nadal pozostał jaki był i jest on różowiutki z małą, ciemną plamką po lewej stronie. Jej uszy są w trójkątnym już, bardziej zaznaczonym kształcie i straciły nieco na zaokrągleniu, jakie miały kilka księżyców wcześniej. Wibrysy nie są zbyt widoczne, jedynie, gdy zachodzą na ogniste plamy. Całe futerko często jest posklejane i brudne, bo młoda, przyszła terminatorka Klanu Cienia łazi po całym obozie, tym samym zdobywając kolekcję brudu i kurzu na skórze.
  Matka: Drobny Ptak
  Ojciec: Lamparci Płomień
  Mistrz: Czosnkowy Kieł


Dymna Łapa
  Wiek: 16
  Wygląd: Już teraz widać, że wyrośnie na przeciętnego kocura - nie jest ani chudy ani gruby, jego sylwetka rozwija się równomiernie i bardzo... zwyczajnie. Jego ciało pokrywa krótka sierść, która na większości ciała jest koloru intensywnej czerni, jednak młody posiada również charakterystyczne białe znaczenia - białe skarpetki, podbrzusze, rozległą białą plamę na klatce piersiowej i połowie szyi oraz białą plamkę na głowie, która otacza cały pyszczek kończąc się charakterystyczną strzałką między oczami. Czarny nos wyraźnie kontrastuje z jasną mordką, natomiast oczy są koloru jasnej zieleni, czasami wchodzącej w kolor żółty i zazwyczaj mają ciekawski wyraz.
  Matka: Traszkowy Grzbiet
  Ojciec: Ostry Cierń
  Mistrz: Rozżarzone Gardło


Grzybowa Łapa
  Wiek: 13
  Wygląd: Nie za bardzo się zmieniła. Jest, jak wiele kotów w Cieniu, czarną i krótkowłosą kotką. Łapy nieznacznie urosły, ogon ledwo ruszył się z miejsca. Jedyną widoczną zmianą w wyglądzie kotki są jej małe oczy-stały się złotożółte i błyszczą jeszcze intensywniej niż dawniej.
  Matka: Świerkowa Igła
  Ojciec: Łaciata Skóra
  Mistrz: Nietoperze Skrzydło


Jarzębinowa Łapa
  Wiek: 9
  Wygląd: Jarzębinka to drobna kotka o długim i gęstym szylkretowym futerku. Zawsze błyszcząca sierść mieni się czernią i rudym rozmieszczonym po całym ciele kotki. Długi puchaty ogon trzyma zazwyczaj uniesiony. Jest rozmiarów standardowego kota, średniej długości łapy i pazury. Niebieskie oczy z zaciekawieniem spoglądają na świat chłonąc każdy jego detal.ma dwukolorowy nosek po lewej stronie ( większa część ) jest różowy a po lewej czarny.
  Matka: Drobny Ptak
  Ojciec: Lamparci Płomień
  Mistrz: Modrzewiowa Kora


Jesionowa Łapa
  Wiek: 9
  Wygląd: Jesion zalicza się raczej do średnich kotów, nie jest ani wysoka, ani też niska. Posiada krótkie futerko, które jest zabarwione na buro-rudy kolor. Nie brakuje na nim białych znaczeń, co czyni ją jeszcze bardziej oryginalną. Na łapkach posiada skarpetki tego koloru, poza tym również jej brzuch, klatka piersiowa i kawałek pyszczka są białe. Oczy kociaka mają zielono żółty kolor, zaś nosek, na którym widnieją dwie czarne plamki, wnętrze uszu i opuszki łap - różowy.
  Matka: Drobny Ptak
  Ojciec: Lamparci Płomień
  Mistrz: Bezsenna Noc


Korzenna Łapa
  Wiek: 24
  Wygląd: Pręgowany buro-rudy kot. Rudy występuje na brzuchu, szyi oraz mordce i pod oraz nad oczami. Ciemniejszy brąz, prócz barwienia zawijasów na całym krótkim futrze, tworzy ciemne skarpetki, farbuje uszy i końcówkę ogona. Głównie na pyszczku pojawia się nieco bieli. Oczy mają jasnozielony, niezbyt intensywny kolor.
  Matka: Splątane Futerko
  Ojciec: Iwan
  Mistrz: Modrzewiowa Kora


Krogulcza Łapa
  Wiek: 16
  Wygląd: Kotka wyrosła, stając się jednym z najwyższych osobników w klanie. No, może trochę jej brakuje, żeby być na podium w tejże kategorii. Jej postawa jest również niczego sobie - atletyczna budowa współgra z pewnym siebie krokiem, dając obraz zdecydowanej kocicy. Jej futerko zazwyczaj jest nieuporządkowane - dopóki brud nie stanowi dla niej przeszkody w wykonywaniu podstawowych czynności to po co tracić energię i czyścić futro? Z tego powodu też na brązowo-kremowej sierści można ujrzeć dużo więcej odcieni. Pysk ma dość długi, zaś ślepia są barwy morskiej. Jest posiadaczką paru blizn - jednej szerokiej na karku po wygryzionym kawałku skóry, a drugi na ogonie, gdzie cienka warstwa sierści nie pozwoliła zakryć paru śladów po ugryzieniu, chociaż ogon zrósł się prawidłowo i jest w stu procentach sprawny.
  Matka: Traszkowy Grzbiet
  Ojciec: Ostry Cierń
  Mistrz: Śliski Brzeg


Królicza Łapa
  Wiek: 22
  Wygląd: Od razu widać, że nie odziedziczyła wzrostu po Chrzanowym Korzeniu. Niska kotka, mimo, że ma w większości gabaryty normalnego osobnika jej gatunku, posiada dość krótkie łapki, które zdecydowanie wpływają na jej wysokość, przez co patrzy na większość kotów - nawet terminatorów - z dołu. Nie uważa jednak tego za coś złego - dzięki temu każdy może dokładniej zobaczyć jej piękne, błękitne oczy i całkiem kształtną ( co nie oznacza, że jest jakoś specjalnie chuda, o nie! Ma trochę tkanki izolacyjnej w zapasie, chociaż dzięki długiemu, białemu futru może wmawiać innym, że to po prostu wina sierści ) sylwetkę. Niepospolitej, śnieżnobiałej niecodzienności dopełniają jasnoróżowy nosek i niewielkie, zaokrąglone dość mocno uszy.
  Matka: Kukułcza Łapa
  Ojciec: Chrzanowy Korzeń
  Mistrz: Kwitnący Pąk


Kwiecista Łapa
  Wiek: 35
  Wygląd: Kwiecista Łapa wygląda inaczej od małej, puchatej kulki, którą do niedawna była. Jest o wyższa od niejednego kota w jej wieku, co zawdzięcza długim, choć dosyć silnym łapom. Futro zostało prawie takie, jakie było, choć pozbyła się już kocięcego puchu. Na sierści dominuje biel, która zaczyna się pomiędzy oczami i rozlewa się na pyszczek, szyję i brzuch, zostawiając też po sobie długie, sięgające do połowy skarpetki. Resztę futra zajmują dwa kolory - rudy i bury. Ten pierwszy, jasny, zajmuje miejsce na pyszczku, nad bielą i wokół oczu, odchodząc po policzkach w stronę szyi i tyłu głowy. Pojawia się też na grzbiecie w postaci małych plam, otoczonych zewsząd buro-szarą barwą, która zaczyna się od czoła, a kończy na ogonie. Wszystko kończy dwoje wiecznie zaszklonych od łez oczu i mały, różowy nos.
  Matka: Świerkowa Igła
  Ojciec: Łaciata Skóra
  Mistrz: Żołędziowy Grzbiet


Lelkowa Łapa
  Wiek: 13
  Wygląd: Już nie kociak a mężczyzna! Znaczy, no prawie.
  Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, Lelek osiągnął mniej więcej przeciętny wzrost, ale pierwotnej proporcjonalności nie udało się zachować. Nieco patykowaty i żylasty, w żaden sposób nie imponujący. Jego szaro-bure futro zachowało strukturę wyciorka, choć, ku rozpaczy kocurka, z wiekiem tylko zszarzało i zbladło. Najgorzej ma się sytuacja na pyszczku, który siwizną jest już w stanie zawstydzić nie jednego starszego. Nad tym obrazem nędzy i rozpaczy króluje para roziskrzonych, pistacjowych ślepi, po których od razu widać, że zwiastują kłopoty, oraz wiecznie zmarszczony, ceglasty nosek. Ogólnie rzecz biorąc, terminator ma wygląd podrzędnego rzezimieszka wyglądającego zza kontuaru, szukającego okazji do wszczęcia burdy. Co nie odbiega daleko od rzeczywistości…
  Matka: Świerkowa Igła
  Ojciec: Łaciata Skóra
  Mistrz: Lwi Płomień


Motyla Łapa
  Wiek: 22
  Wygląd: Motyl, chociaż nie jest największy i nie może poszczycić się masywną sylwetką, ma inne atuty: długie łapy, pozwalające mu szybko biegać. Jego sierść jest krótka, tak jak matki, Kukułczej Łapy, i ma barwę srebrnoniebieską. Kocur posiada również pręgi i białe znaczenia obejmujące łapy i brzuch. W żółtych ślepiach często widać radosne iskierki, kiedy siedzi zamyślony i zapomina o całym świecie.
  Matka: Kukułcza Łapa
  Ojciec: Chrzanowy Korzeń
  Mistrz: Żmijowy Ogon


Olchowa Łapa
  Wiek: 9
  Wygląd: Siódmy syn Lamparciego Płomienia już przestał być kociakiem. Cechowały go długie, smukłe łapy i sprężysta sylwetka o szerokich barkach oraz długim, kudłatym ogonie. Jedną z cech charakterystycznych Królewicza jest mocna, silna broda odznaczająca się silnie na jego pysku, nad którą jarzą się bladozielone, lśniące ślepia. Pokrywają go tak gęste czarne, zawijasy, że zdaje się być smoliście czarny, jedynie na łapach i na pysku przebijają piaskowo-brązowawe przejaśnienia, świadczące o tym, że jednak jest bury. Całe jego ciało pokrywa długa, bujna sierść, która w szczególności nabiera objętości wokół szyi i na piersi, zaś z trójkątnych uszu wyrastają gęste, długie czarne pędzle.
  Matka: Drobny Ptak
  Ojciec: Lamparci Płomień
  Mistrz: Pokruszony Lód


Orla Łapa
  Wiek: 30
  Wygląd: Orla Łapa, to przeciętnego wzrostu kocur o smukłej sylwetce, jadowicie żółtych oczach i krótkim, czarnym futerku, idealnie przylegającym do ciała. Łapy terminatora z wiekiem stały się trochę dłuższe i silniejsze; bardziej umięśnione. Biczowaty ogon delikatnie się wydłużył, podobnie jak sterczące, czujne uszy osadzone na czubku głowy kocura. Pod oczami syna Lamparciego Płomienia, znajduje się mały, czarny jak węgiel nos. W zasadzie ciężko stwierdzić po kim Orzeł odziedziczył geny, ale bez żadnych przeszkód można powiedzieć, że to rodowity Cienisty.
  Matka: Drobny Ptak
  Ojciec: Lamparci Płomień
  Mistrz: Wężowa Gwiazda [Wężowooki]

Płomienista Łapa
  Wiek: 13
  Wygląd: Płomień trochę podrosła, lecz wciąż zapowiada się na to, że będzie niska, oczy są już zielone. Jej ogon się wydłuży łatwo jeszcze bardziej, a na nim widać trzy białe plamki. Kotka trochę "przytyła", ale nadal jest chuda.
  Jej futerko straciło swoją kocięcą puszystość i nadal jest miękkie w dotyku.
  Matka: Świerkowa Igła
  Ojciec: Łaciata Skóra
  Mistrz: Poranny Szron


Ryjówkowa Łapa
  Wiek: 13
  Wygląd: Drobna, chuda, sprawiająca wrażenie kota, którego może zdmuchnąć silniejszy podmuch wiatru. Krótka sierść ma dwa kolory. Biel oblewająca cały pyszczek wchodzi między oczy. Czerń zajmuje resztę głowy, ogon na całej długości i grzbiet. Ciemna plama na plecach zaczyna się od barków i kończy tuż przed nasadą ogona, sięgając do jednej trzeciej boku po obu stronach. Niewielka czarna kropka znajduje się też po lewej stronie jej karku. Do tego trzeba dodać jasnoróżowe poduszki łap, nos w tym samym kolorze i żółtozielone oczy, najczęściej wpatrzone w ziemię lub własne łapy.
  Matka: Świerkowa Igła
  Ojciec: Łaciata Skóra
  Mistrz: Lamparci Cień


Węgielna Łapa
  Wiek: 16
  Wygląd: Czerń, czerń i jeszcze raz czerń. Nietrudno zgadnąć, skąd wzięło się imię Węgla - w całości pokrywa go gęste, wiecznie zmierzwione i nastroszone futerko w barwie ów minerału, zaś jedynym wyjątkiem jest para niebieskich, okrągłych ślipi, które z czasem zmienią barwę na cytrynową. Jest chuderlawej, szczupłej budowy, porusza się z nieszczególną gracją na szczudłowatych łapkach, wspomagając się przy tym długawym ogonem. Na smukłym pyszczku znajduje się niewielki nos o smolistej barwie, a z mordki wyrastają lekko pokrzywione wibrysy. Cóż, na razie nie zalicza się do klanowych miss piękności, ale przecież jest jeszcze tylko kociakiem, prawda?
  Matka: Traszkowy Grzbiet
  Ojciec: Ostry Cierń
  Mistrz: Tygrysiopręgi


Wieczorna Łapa
  Wiek: 28
  Wygląd: Panie i panowie, oto Szadź! Już nie mały, a w stu procentach dorosły, całkiem przystojny kocur. W przeciwieństwie do samej urody, wzrostem nie powala; jest pod tym względem przeciętny, nie szokuje. Nadrabia za to właśnie całą resztą. Nie należy do najbardziej umięśnionych kotów, jest raczej smukły i zgrabny, o długich łapach i ogonie. Jego przyjemną dla oka sylwetkę zdobi intensywnie czarne, zadbane futro, zawsze ułożone. Jest ono krótkie i jednolite, o, kolor ten nie oszczędza absolutnie żadnej części ciała, nawet jego nosa. Dopiero to oczy, duże i ładne, zaczynają się wyróżniać. Są złote, jak te u matki, lustrują świat z charakterystycznym dla niego błyskiem. I, och, to właściwie tyle? Cóż, nic więcej nie da się o nim powiedzieć; jest po prostu przystojny, zadbany i zgrabny. Nic więcej.
  Matka: Bagienna Trzcina
  Ojciec: Pokruszony Lód
  Mistrz: Kwitnący Pąk


Wiewiórcza Łapa
  Wiek: 13
  Wygląd: Wiewiór jest masywnym, umięśnionym kocurem o puchatej, długiej sierści o ognistorudym odcieniu, której to jest wyjątkowo dużo na ogonie. Ten z kolei, pod względem wizualnym, przypomina wiewiórczą kitę. Właśnie temu syn zawdzięcza swoje imię. Zaś jego oczy mają barwę żółtą, niczym poranne słońce, czy chociażby liście w Porze Spadających Liści.
  Matka: Świerkowa Igła
  Ojciec: Łaciata Skórka
  Mistrz: Wilczy Szlak


Zakurzona Łapa
  Wiek: 22
  Wygląd: Zakurzona Łapa wyrosła na całkiem zgrabną terminatorkę. Jej miękkie, szaro-niebieskie krótkie futerko nadal wygląda na lekko przykurzone, ale koteczka w ogóle się tym nie przejmuje. Przynajmniej nie musi spędzać długich godzin na czyszczeniu futerka i doprowadzaniu go do właściwego koloru, więc w zasadzie niczym kot Schrödingera, zawsze jest jednocześnie i czysta, i brudna. Jej łapki z każdym dniem robią się coraz dłuższe (ku zadowoleniu właścicielki), a sylwetka nabiera właściwych, smukłych proporcji. Po ojcu odziedziczyła heterochromię - jej prawe oko jest zielone, a lewe ma barwę błękitu. Generalnie, będzie z niej kiedyś całkiem niebrzydka panna.
  Matka: Kukułcza Łapa
  Ojciec: Chrzanowy Korzeń
  Mistrz: Wężowa Gwiazda [Wężowooki]


Złocista Łapa
  Wiek: 22
  Wygląd: Przyjemnie zaokrąglona tu i ówdzie koteczka o jasnokremowym, półdługim futerku. Sprawia wrażenie... cóż, puszystej i lekko ociężałej, ale tak naprawdę nie wiadomo, czy to dlatego, że je więcej i częściej niż powinna i faktycznie jest grubiutka, czy to wina nastroszonej sierści. Z małych zgrabnych uszek Złotka wyrastają białe włoski, tego samego koloru są również jej wąsiki. Pyszczek ma okrągły, a policzki pyzate, wypchane jak u chomika. Nos kotki jest ciemnoróżowy, tak samo poduszki łapek. Posiada duże, otoczone białą obwódką oczy we wspaniałym miodowym odcieniu. Gdy idzie, to zawsze z wysoko uniesionym ogonkiem, co pomaga jej zapanować nad kiepską koordynacją ruchów.
  Matka: Kukułcza Łapa
  Ojciec: Chrzanowy Korzeń
  Mistrz: Śliski Brzeg

MATKI

Drobny Ptak*
  Wiek: 68
  Wygląd: To niewielka kotka proporcjonalnej budowy. Jej krótkie, gęste futerko w dotyku jest mięciutkie i matowe. Kotka wygląda jakby była po prostu burą pręguską z białymi znaczeniami, ale po bliższym przyjrzeniu się można gdzieniegdzie dostrzec niewielkie, rude przebłyski świadczące o tym, że wojowniczka tak naprawdę jest szylkretką. Jej gardło i brzuch jest całe białe, tak jak łapki, bródka i policzki, nadając jej całkiem uroczy wygląd. Drobny Ptak ma ciemnoczerwony nosek od którego w górę rozchodzi się rudawe futerko sięgające aż między oczy które natomiast mają delikatnie zielony kolor przywodzący na myśl zielone liście pokrywające drzewa podczas Pory Nowych Liści. Jej ślepia są jedynym co wskazuje na jej Wichrowe korzenie, których kotka z całej siły się wypiera i do których nigdy się nie przyznaje.


Kukułcza Łapa*
  Wiek: 50
  Wygląd: Sylwetka kotki nie jest za szczupła, ale nie można powiedzieć że jest gruba, jest akurat, przy jej nie za wysokim wzroście sprawia że wygląda jakby jeszcze miała rosnąć. Jej ciało zdobi krótkie futro barwy jego to głównie czerń w połączeniu z rudymi plamkami, plamki te są na całym ciele kotki, jedyne miejsce gdzie sierść nie jest w tych dwóch klatka piersiowa i brzuch kotki, a różni się tym że jest ciemno-szarej barwy, ani jednej rudej plamki i czarnego koloru, zwykły ciemno-szary brzuch. Nie zapominając o pyszczku tej oto osobniczki. Zdobią go oczy których barwa jest w odcieniach żółtych, niekiedy można powiedzieć że wyglądają jak szare, ale to tylko wina oświetlenia.
  Matka: Wilcza Łapa
  Ojciec: Groźny Niedźwiedź
  Mistrz: Orli Cień


Traszkowy Grzbiet*
  Wiek: 36
  Wygląd: Traszkowy Grzbiet mogłaby uchodzić za kogoś kto ma rodzinę w Klanie Rzeki ze względu na dominujący kolor swojego futra, ponieważ jest ono szare. Aczkolwiek mimo wszystko jej korzenie wiążą się tylko i wyłącznie z Klanem Cienia. Generalnie byłaby chyba zwykłą szarą kotką, gdyby nie delikatne kremowe plamki rozsiane w różnych miejscach jej ciała. Wygląda tak, jakby ubrudziła się czymś, a tymczasem to tylko jej sierść. Rude elementy są tak delikatne, że wiele kotów często ich nie zauważa, ponieważ na grzbiecie niemalże nie występują. Największa z nich ciągnie się przez prawą łopatkę kocicy, a reszta gęstnieje na jej mordce. Nawet na czarnym nosie występuje niewielka kropka, tyle, że w kolorze różowym. Oprócz tego charakteryzują ją ślepia w kolorze zachodzącego słońca.

_________________

There's a room inside your gut
Close the door and keep it shut
Let no daylight enter in
And the punishment begin

Ostatnio zmieniony przez Wężowooki 2018-01-09, 23:07, w całości zmieniany 36 razy  
 
 
Wężowooki
Gwiezdny
PurgeKlan:
cien

Księżyce: 106
Mistrz: Iskrzący Śnieg
Płeć: kocur
Matka: Bezwietrzna Noc
Ojciec: Tonący Księżyc
Multikonta: Bezsenna Noc [KC], Wronie Pióro [KR], [GK: Chabrowy Płatek, Drobny Piasek, Drżąca Łapa, Lawendowy Nos, Migoczące Niebo, Motylek, Podstępny Pazur]
Wysłany: 2018-01-09, 23:08   
   Wygląd: Przede wszystkim - ten wojownik Klanu Cienia przewyższa większość wojowników nie tylko w swoim klanie, ale także w całym lesie. Należy po prostu do tego gatunku kotów, których gabaryty świadczą o przewyższającej inne atuty sile. Ciało Wężowookiego jest mocno zbudowane, trzymające się na potężnych filarach łap. Pokrywająca go sierść jest krótka, gęsta, zapewniająca ciepło nawet w najsroższe zimy. Do tego jest bura, jak u większości cienistych kotów. Zachowana w ciepłych odcieniach, jak brązy i delikatne rudości, poprzecinana ciemniejszymi pręgami. Jedynym jasnym - beżowo białym akcentem, jest broda wojownika, a także nieznaczny fragment znajdujący się pod nią. Kocur ma duże oczy, o zwykle badawczym, przenikliwym wyrazie, barwy intensywnej żółci.
   Karta Postaci: http://www.artemida.webd....p=121689#121689


KOCIĘTA


Bluszcz
  Wiek: 9
  Wygląd: Nie należy do największych, choć z pewnością nie jest najmniejszy z miotu. Utrzymuje się mniej więcej w przeciętnych normach wzrostu, przy czym póki co jest dość proporcjonalny i nie zmaga się z typowym dla kociąt większym brzuszkiem. Jego sierść, w przeciwieństwie do większości słodkich puszków w jego wieku nie ma do zaoferowania miękkości ani nad przeciętnej objętości - kruczoczarne futro jest bowiem szorstkie i sztywno przylegające do ciała, z wyjątkiem niewielkich obszarów policzków i piersi. Trójkątny pyszczek zakończony jest noskiem o tej samej barwie, co reszta ciała, zaś okrągłe, błyszczące oczy przybierają barwę bursztynu, w którym często dojrzeć można czerwone prześwity.
  Matka: Drobny Ptak
  Ojciec: Lamparci Płomień


Ciemna
  [size=9]Wiek: 13
  Wygląd: Duża, smukła kotka o półdługim futrze koloru czarnego. Jej łapy są podobne do ojca, długie. Prawa przednia łapa jest biała jak i tylnia również prawa. Na łapkach widniją długie pazurki. Oczy mają kolor zielony, można w nich zauważyć chęć poznawania świata. Jeżeli chodzi o uszy są długie i delikatnie rozłożyste. Nosek jest czarny, a obok niego tego samego koloru sterczą długie wąsy. Ma długi grzbiet przez co wydaję się wyższa. Jej brzuszek nie jest wydęty, wręcz przeciwnie jest chuda.
  Matka: Świerkowa Igła
  Ojciec: Łaciata Skóra


Jaskółka
  [size=9]Wiek: 1
  Wygląd: Małe to i drobne, z resztą jak każde kocię, którego dopiero co przeżywa pierwsze chwile na tym wielkim świecie. Co wyróżniło ją od rodzicieli, to z pewnością barwa jej umaszczenia - w całości czarna, niczym wnętrze ukrytej głęboko w zaroślach mysiej nory. Imię swe prawdopodobnie otrzymała dzięki swej drobnej posturze, zauważalnej już w pierwszych dniach życia - Jaskółka nie zapowiadała się na zbyt dużą kotkę. Za to nie można umniejszyć jej zwinności; uchylenie się w porę przed niechcianą łapą nie sprawiłoby jej szczególnego problemu. Jej ślepia na ten moment pozostają niebieskie, co później winno zmienić się w zieleń.
  Matka: Traszkowy Grzbiet
  Ojciec: Ostry Cierń


Jasny
  [size=9]Wiek: 4
  Wygląd: Jasny jest po prostu uroczą, puchatą kluseczką o długim futerku i puszystym ogonie, który z powodzeniem mógłby zostać użyty jako zmiotka do kurzu. Futro ma w dużej mierze białe, jednak jego grzbiet jest jasnoszary, tak samo jak i małe uszy z których wystają kępki sierści. Duże, okrągłe oczy jak na razie mają typową dla kociąt barwę granatową.
  Matka: -
  Ojciec: -


Jeż
  [size=9]Wiek: 13
  Wygląd: Jeż imię swoje dostał dzięki dziwnie ułożonej sierści na grzbiecie, która z daleka wygląda jak kolce tego zwierzęcia. Jest czarnym kocurem z kilkoma bialymi znaczeniami. Białe łapy wyglądają jakby założył skarpetki ze śniegu oraz biała wstęga biegnąca po szyi i pyszczku. Jest raczej kotem sredniej wielkości, lekko niezdarny, który czasem z zamyslenia zapomina postawić przed siebie odpowiednią łapkę. Jeśli chodzi o głowę, na jej czubku sterczy para czujnych, wypełnionych białymi włosami uszu. Oczy ma w kolorze porannego słońca, to znaczy jasnożółte. Jest szczupły, a pod skórą zaczynają zarysowywać się już mięśnie, co pozwala sądzić, że kiedyś będzie z niego potężny kocur.
  Matka: Świerkowa Igła
  Ojciec: Łaciata Skóra


Lisek
  [size=9]Wiek: 1
  Wygląd: Futerko Liska jest niezwykle mięciutkie i puchate, choć krótkie. W przyszłości również krótkie pozostanie. Widać też na nim prążki odrobinkę ciemniejsze od reszty futerka, jednak ta różnica barw nie jest duża. A jego kolor? Jest to najbardziej zwyczajny koci rudy. Młoda nie ma na sierści żadnych znaczeń w innych barwach. Kicia ma białe ząbki i pazurki. Jej ślepia są jeszcze kocięco - niebieskie, ale w przyszłości wpadną barwą w pomarańcz. Wielkością nie grzeszy i będzie raczej jedną z mniejszych kociąt, jednak to na pewno nie przeszkadza jej być zwinną i żywiołową. Widać to zresztą po sylwetce. Choćby ktoś chciał, nie może nazwać ją kluchą. Wygląda na to że będzie wyglądać szczuplutko, żeby nie powiedzieć "jak chucherko".
  Matka: Traszkowy Grzbiet
  Ojciec: Ostry Cierń

Mięta
  [size=9]Wiek: 1
  Wygląd: Na razie małe chuchro, wychudzone i nie za dobrze zbudowane, ale za to ma dosyć długie łapy i sylwetkę. Odziedziczył krótkie futro po rodzicach. Jest ono w kolorze niebieskim, ale zdobione pręgami i białymi znaczeniami na brzuchu i łapach. Często ucieka wzrokiem w różne strony i zwykle nie skupia go na jednym punkcie. Mimo to można dostrzec w jego oczach coś na kształt spokoju i zrozumienia.
  Matka: Traszkowy Grzbiet
  Ojciec: Ostry Cierń


Powój
  [size=9]Wiek: 13
  Wygląd: Młoda Powój jest najmniejszym kocięciem z miotu. O ile znaczna większość potomstwa Łaciatej Skóry przynajmniej po części odziedziczyła po nim duży wzrost, tak zdaje się, że czarna kocinka uszczknęła z ojcowych genów jedynie przeraźliwą szczupłość. W dorosłym wieku nie będzie dużo wyższa od swojej matki - różnicę w ich wielkości czynić będzie jedynie długość łap (na których kotka, swoją drogą, porusza się nad wyraz zwinnie). Gdy tylko nie kuli się w kącie, lub w poddańczym geście nie rozpłaszcza ciałka na glebie, w jej ruchach obserwować można sprężystość i precyzję - chudzina powściągliwie podchodzi do fizycznych aktywności, czynności stara się wykonywać z jak największą efektywnością przy możliwie najniższym wkładzie pracy. Nie wiadomo tylko, czy z chytrości to wynika, czy też ze strachu, który nazbyt często gości w jej niezwykle bladych, żółtozielonych ślepkach.
  Matka: Świerkowa Igła
  Ojciec: Łaciata Skóra


Żar
  [size=9]Wiek: 1
  Wygląd: Małe to, niezdarne, a do tego chude - jak na dopiero co narodzonego kotka przystało, oglądające świat z ciekawością wypisaną na pyszczku, choć z dystansem i ostrożnością błyszczącą w niebieskawych oczkach, które z czasem zmieniają swą barwę na coraz bardziej zielonkawe. Swe imię zawdzięcza nie tyle coraz bardziej temperamentnemu, czy też 'ognistemu' charakterowi, co specyfikacji futerka - kiedy siedzi bądź biega w promieniach słońca wygląda jakby jej ciało tliło się żarem, gdyż kolorystycznie miesza się brąz z rudawymi odcieniami, a wśród nich wyróżnić można charakterystyczne pręgi odziedziczone po rodzicu.
  Matka: Traszkowy Grzbiet
  Ojciec: Ostry Cierń

________
* - postać NPC
_________________

___________Look me in my eyes
..__Tell me everything's not fine
..______Or the people ain't happy
.____And the river has r u n d r y
- ̗̀ You thought you could go free ̖́-
_____But the system is done for


We'll never get free
Lamb to the s l a u g h t e r
What you gon' do
When there's blood in the water
The price of your greed
Is your son and your daughterOstatnio zmieniony przez Wężowooki 2018-01-09, 23:11, w całości zmieniany 3 razy  
  Statystyki - lvl: 9 | S: 30 | Zr: 14 | Sz: 14 | Zm: 11 | HP: 90 | W: 90 | EXP: 90/900
Stat. Med. - lvl:
2 | MED.EXP: 3
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme Saphic 1.2 created by Sopel & Sklep internetowy | Modified by FokaFort FlorenceBleach OtherWorld

SnM: Naruto PBF

Smocze RPG - Smoki Wolnych Stad

HogwartDreamamaimon

vampire-knight

the-avengers